856868

چگونه می توان از  خواص حنا در تقویت موها استفاده کرد و  روش استفاده از آن چگونه است چه تاثیراتی روی موهایمان میگذارد آیا شامپوها و لوسیون های مختلف می توانند در این زمینه به ما کمک کنند و مانند حنا عمل کنند

استفاده مداوم از حنا می‌تواند به تقویت، نرمی و محافظت از مو‌های سر منجر شود.

دکتر فاطمه ملکی پزشک عمومی با اشاره به اینکه در زمان‌های گذشته اغلب مردم برای افزایش سلامتی و شادابی موهای خود از گیاه حنا استفاده می‌کردند، می‌گوید: نرم شدن مو‌ها,پوشاندن موهای سفید,شادابی و طراوت موها از خواص گیاه حنا است.

وی خاطرنشان می‌کند: برگ‌های این گیاه دارای خاصیت خنک و تقویت کنندگی موها است. افراد مبتلا به ریزش مو می‌توانند برگ‌های گیاه حنا را با روغن خردل بجوشانند و در فواصل مختلف زمانی این مخلوط را روی موهای خود بمالند.

وی با تأکید بر اینکه استفاده از حنا می‌تواند شرایط بازگشت سلامتی موهای آسیب دیده را فراهم کند، می‌افزاید: استفاده مداوم از حنا می‌تواند به تقویت، نرمی و محافظت از مو‌های سر منجر شود. افرادی که موهایشان بر اثر رنگ کردن آسیب می‌بیند می‌توانند به جای رنگ‌های شیمیایی از گیاه حنا استفاده کنند چراکه این گیاه علاوه بر اینکه به موهایشان آسیب نمی‌زند سلامتی موها را تضمین می‌کند.