7457575
می خواهیم شما را با انواع مختلف لذیذترین و معروف ترین کباب های دنیا شما را آشنا کنیم این کباب ها روش طبخ خاص خود را دارند و پرطرفدارترین و محبوبترین کباب در بین دیگر غذاهای کبابی به شمار می روند

اگرچه این تصور ذهنی بیشتر در خصوص مردم آمریکا وجود دارد که دائم در حیاط پشتی مشغول پخت کباب در باربکیو هستند ولی باید بخاطر داشت که روش طبخ این غذای محبوب فقط در انحصار آن‌ها نبوده و مردم هر کشور روش خاصی برای تهیه کباب مطابق ذائقه خود دارند.
در حالت کلی، کباب به پخت گوشت روی شعله‌های آتش بصورت آهسته گفته می‌شود که می‌تواند داخل تنور، سیخ یا روی توری انجام شود. البته با وجود یکسان بودن اصول اولیه برخی تفاوت‌ها در تکنیک و مواد افزودنی برای پخت کباب در کشورهای مختلف وجود دارد، بنابراین، در اینجا نگاهی به این روش‌های تهیه در سراسر جهان خواهیم داشت.

یاکیتوری (Yakitori)- ژاپن

index.jpg4725527

57757index

پس از آمریکا کشور کره دومین شیفته کباب به شمار می‌رود و در آن کشور به نام بولگوگی شناخته می‌شود. برای تهیه بولگوگی، ورقه‌های نازک گوشت گاو با کنجد، پیازچه، سس سویا در کنار سبزیجات تازه طبخ می‌شود.

577857index

73838375

برعای (Braai)- آفریقای جنوبی

برعای جایگاه خاصی را در میان غذاها دارد و ریشه آن متعلق به سفیدپوستان آفریقای جنوبی است که در آن گوشت بر روی توری یک منقل پایه بلند طبخ می‌شود. از جمله گوشت‌های مورد استفاده برای این کباب لذیذ می‌توان به گوشت گوسفند و سوسیس به همراه سس مخصوص آفریقایی اشاره کرد. به همراه این کباب، پوره‌ای به نام pap نیز سرو می‌شود که ماده اصلی آن آرد ذرت است.

383833

بارباکوآ (Barbacoa)- مکزیک

333783

بارباکوآ به گوشتی گفته می‌شود که در میان برگ‌ها پیچیده شده و در داخل گودالی به آرامی پخته شود. این گوشت معمولا از گوشت بز یا گوشت گاو است. ریشه پخت بارباکوآ مربوط به قبل از ورود مهاجران کارائیب به مکزیک برمی‌گردد و در واقع کلمه باربکیو از آن گرفته شده است.

37373737

کالوآ (Kalua)- هاوایی

73737373733

همانند برعای، این غذا نیز سمبل گردهمایی عمومی است که برای طبخ این کباب ابتدا سنگ‌های داغ را داخل یک حیوان درسته قرار می‌دهند و سپس آن را با برگ‌های موز می‌پوشانند و در مرحله بعد، در میان شن و ماه مرطوب قرار داده می‌شود. پخت این کباب ۶ تا ۷ ساعت طول می‌کشد.