hejamat

درباره حجامت و فواید آن برای بدن چه می دانید این روش درماین برای پاکسازی و سم زدایی از بدن نیز بسیار مفید است همچنین افرادی که موهای زیاد دارند و دچار اختلالات هورمونی هستند بسیار مفید است

حجامت برای درمان تمام بیماری‌ها، عارضه‌ها و دردها مفید است. زیرا با این عمل تمام سموم از مویرگ‌ها خارج و بدن سم‌زدایی و پاکسازی می‌شود.

محمد رسولی کارشناس طب اسلامی و سنتی با اشاره به اینکه حجامت برای تمام عارضه‌ها، بیماری‌ها و دردها بهترین درمان است و بدن را سم‌زدایی و پاکسازی می‌کند اظهار کرد: در حقیقت تمام سمومی که در بدن وجود دارد از محلی که حجامت در آن صورت گرفته است، خارج و سم‌زدایی و پاکسازی می‌شود. حجامت برای تمام عارضه‌ها، بیماری‌ها و دردها بهترین درمان است.

وی افزود: سموم موجود در بدن آنقدر مضر است که اگر 2 سی‌سی از همان سموم جمع شده و خارج شده دوباره به شخص تزریق شود دچار مرگ ناگهانی خواهد شد.

رسولی تصریح کرد: اختلالات هورمونی نیز یکی از عارضه‌هایی است که از سموم مختلف تشکیل شده و به عنوان سم در رشد و عدم رشد در بدن مؤثر است به طبع می‌توان عارضه‌های هورمونی را با حجامت درمان کرد و رشد موهای زائد نیز بر اثر اختلالات هورمونی به وجود می‌آید.

این کارشناس طب اسلامی و سنتی تأکید کرد: علاوه بر حجامت می‌توان از گیاهان نیز برای از بین بردن موهای زائد مانند تخم رازیانه و بارهنگ استفاده کرد. با این روش افرادی که دچار عارضه موهای زائد هستند رازیانه را کوبیده و دو قاشق از پودر آن را با دو قاشق عسل ترکیب و معجون آن را 2 ساعت قبل از صبحانه و هنگام خواب بخورند.

وی ادامه داد: به طور کل 180 قسمت بدن برای درمان بیماری‌ها،‌عارضه‌ها و دردهای مختلف حجامت می‌شود که بهترین حجامت، حجامت سر است.با توجه به نوع این عارضه‌ها قسمت‌های مختلف بدن حجامت می‌شود تا با خارج کردن سموم از مویرگ‌ها، آن بیماری و عارضه‌ها درمان شود.

باشگاه خبرنگاران جوان