5655f9634622b

بهتر است در فصل زمستان و حتی در هوای ابری از ضدآفتاب استفاده کنید و با این کار از پیری پوستتان جلوگیری کنید و از مبتلاشدن به مشکلات پوستی در بدنتان جلوگیری کنید

در حال حاضر همه می‌دانند که قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد. علاوه بر این اکثر ما می دانیم علائم هشدار دهنده این سرطان به دنبال ایجاد لکه‌های جدید بر روی پوست و ایجاد خال رخ می‌دهد.

با این حال شاید هنوز ندانید داشتن برخی خصوصیات درپوست از قبیل داشتن چشم آبی یا سبز بخصوص در اروپایی تبارها شانس ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد. برای افراد در معرض خطر حتی در روزهای سرد و روزهای ابری باید مراقبت‌های کامل از پوست صورت گیرد. اقامت در بیرون از خانه بین ساعت‌های 10 تا 4 بعد از ظهر خطرناک‌ترین ساعات برای افراد با پوست روشن است.

به این نکته نیز باید اشاره کرد که اشعه ماوراء بنفش خورشید حتی در روزهای ابری نیز در این ساعات منجر به پیری زودرس پوست می‌شود.

قبل از خروج از منزل از ضد آفتاب مناسب که درجه محافظت آن در برابر آفتاب 30 یا بیشتر باشد باید استفاده کرد. به افراد در معرض خطر توصیه می‌شود از لباسهایی که تمام بدن را از نورخورشید محافظت می‌کند استفاده کنند مانند کلاه‌های با لبهٔ پهن و لباسهایی که کاملاً بدن را بپوشاند. لباس‌هایی که رنگ روشن دارند مناسب‌تر هستند. انجام معاینات و آزمایشات مرتب پزشکی و معاینه هر ضایعه پوستی مشکوک توسط پزشک ضروری است.

msn