type-2-diabetes

بیماران دیابتی برای زخم های مزمن عفونی ناشی از امراض قندی در بدنشان چه کارهایی باید انجام دهند و چه روش های درمانی برای آن ها وجود دارد و چگونه می توانند این زخم ها را درمان کنند

درمان زخم‌های عفونی بیماران دیابتی با استفاده از روش “ماگوت تراپی” در بیمارستان رازی اهواز انجام شد.

دکتر اصغر شریف نجفی، رییس بخش داخلی بیمارستان رازی در این باره اظهار کرد: “لارو درمانی” با روش “ماگوت تراپی” روشی است که برای درمان زخم‌های مزمن از جمله زخم‌های عفونی بیماران دیابتی مبتلا به زخم پا یا زخم بستر استفاده می‌شود.

وی گفت: در این روش از مگس “لارو” که به صورت استریل کشت داده شده‌، جهت درمان بیماران استفاده می‌شود. لاروها با استفاده از ترشحات بزاق خود باعث حذف بافت‌های مرده و عفونی شده و موجب بهبودی وضعیت زخم و در نتیجه تسریع روند ترمیم آن می‌شوند.

شریف نجفی تصریح کرد: درحال حاضر “لارو درمانی” به عنوان یک روش تایید شده در کشورهای مختلفی از جمله آمریکا، کانادا، انگلستان و کشورهای اتحادیه اروپا در درمان زخم‌های مزمن به کار گرفته می‌شود که بیمارستان رازی اهواز نیز برای نخستین بار در استان خوزستان و به عنوان دومین مرکز در کشور در حال استفاده از این روش است.

رییس بخش داخلی بیمارستان رازی در پایان به مزیت‌های استفاده از این روش برای درمان زخم‌های بیماران دیابتی اشاره کرد و گفت: کم شدن زمان بستری، ادامه درمان به صورت سرپایی و کم شدن هزینه‌های درمان از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این روش است.