IMG17132149

برخی بر این باورند همه چیز را در حد اعتدال باید مصرف کنیم آیا این جمله صحیح است و در پیش گرفتن این امر برای سلامتی بدنمان مضر خواهد بود یا خیر ؟تغییر در عادات غذایی چه پیامدهایی برایمان خواهد داشت

ـ اگر خود را متقاعد کنیم که عادات غذایی احتیاجی به تغییر ندارند، شما به فروش مواد غذایی بی ارزش و کاهش مصرف مواد غذایی واقعا سالم کمک کرده اید . پس قانون “همه چیز در حد اعتدال” می تواند مشکل ساز باشد.

هنگامی که سازمان بهداشت جهانی در ماه آخر اعلام می کند که گوشت فرآوری شده باعث بروز سرطان می شود، تنش و جنبش هایی در رسانه های اجتماعی بوجود آمد .مردم در این رسانه ها اظهار مخالفت کردند و بر جمله “خوردن همه چیز در حد اعتدال ” تاکید داشتند .

مشکل این است که “همه چیز در حد اعتدال” به بهانه ای برای افرادی که نمی خواهند عادت های غذایی خود را تغییر دهند تبدیل شده است .سازمان بهداشت جهانی به آسانی اطلاعیه ای را منتشر نمی کند ؛اما این اتفاق در پایگاه های آنها در آخرین تحقیقات علمی رخ داده است و هنوز واکنش مردم اجتناب از پرداختن به آن است .

در مقاله ای برای سایت LifeHacker نویسنده اشاره می کند که “همه چیز در حد اعتدال” برای دستیابی به دو هدف اصلی استفاده می شود :نخستین هدف رد چیزهایی که ما نمی خواهیم آن ها را بشنویم و دومین مورد فروش محصولات غذایی ناسالم است .

اگر شما گه گاهی شکلاتی می خورید این عامل باعث نمی شود که شما بلافاصله مبتلا به سرطان شوید اما این اعتدال نیست . این رفتاری است که هیچ ارتباطی با رژیم غذایی متعادل ندارد .

در نتیجه باید در رفتارهای غذایی تغییراتی ایجاد کنیم و به سلامتی خود توجه داشته باشیم .

منبع : سایت TreeHugger