5656e1b77d86e

گرگرفتگی را با چه روش هایی می توان رفع کرد خانم های یائسه بیشتر این عارضه را حس می کنند این امر تا مدت ها می تواندآن ها را آزار دهد اما به حالت طبیعی و عادی بازخواهند گشت

اگرچه زمان استاندارد علامت گر گرفتگی بعد از یائسگی سه تا پنج سال است، ولی به گفته محققان دانشگاه هاروارد برخی زنان ممکن است تجربه طولانی‌تر این علامت را داشته باشند.

مطالعات دانشمندان سوئدی که در سال 2002 نتایج آن به چاپ رسید حاکی از ان است که 15 درصد زنان 66 سال به بالا و 9 درصد زنان 72 سال به بالا هنوز هم از علامت گرگرفتگی بعد از یائسگی شکایت دارند. در ضمن محققان آمریکایی نیز در مطالعات خود نشان دادند که 20 درصد زنان یائسه حتی 20 سال بعد از شروع یائسگی هنوز این اختلال را تجربه می‌کنند.

محققان تاکید می‌کنند که زنان نباید بیش از حد نگران ادامه دار شدن گر گرفتگی باشند چون ده سال بعد از یائسگی در صورت از بین رفتن این علامت می‌توان هورمون درمانی را به کار برد. همچنین برای این زنان دسته داروهای ضد افسردگی نیز ممکن است تجویز شود. البته این بدان معنا نیست که گرگرفتگی نشانه‌ای از ابتلا به افسردگی است، ولی داروهایی که برای درمان افسردگی به کار می‌روند، علامت گرگرفتگی را نیز کاهش می‌دهند.

هاروارد هلث،