Woman with a bad headache

در مطلب قبل به بررسی دلایل و تفاوت های سینوزیت و سرما خوردگی پرداختیم. در این مطلب قصد داریم شما را با علت اصلی یا بهتر است بگوییم مهمترین علت سینوزیت آشنا سازیم. یعنی آلرژی . محققان اعلام کرده اند که کودکانی که در خانواده های مرفه زندگی می کنند و به آنها بسیار رسیدگی میشود در آینده احتمال مبتلا شدن آنها به آلرژی بسیار بیشتر از دیگران است.

دکتر علیرضا مصباحی متخصص گوش و حلق و بینی می گوید: کودکان روستایی زیر یک سال که در محیط زندگی خود با انواع و اقسام ویروس‌ها سر وکار دارند، احتمال ابتلای آنان به آلرژی در آینده به مراتب کمتر است زیرا فعالیت در مزرعه موجب مقاوم سازی در برابر آلرژی می‌شود بنابراین کودکان را نباید از ویروس‌ها و میکروب‌ها خیلی دور نگه داشت.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین عوامل مستعد کننده در زمینه ابتلا به سینوزیت و عفونت‌های چرکی گوش، آلرژی است. در صورت کنترل شدن آلرژی احتمال ابتلای این افراد به سینوزیت و عفونت‌های چرکی گوش کمتر می‌شود بنابراین بیمارانی که به طور مداوم سرما می‌خورند و سینوس‌های آنان چرک می‌کنند باید به پزشک مراجعه کنند چون آنان معمولا به یکی از بیماریهای زمینه‌ای مبتلا هستند که شایع‌ترین بیماری زمینه‌ای آلرژی است بنابراین آلرژی باید به طور مناسب، تشخیص داده و درمان شود.