happy_baby-hidoctor

 

کارشناسان در طی تحقیقی متوجه شدند کسانی که در طول دوران کودکی، والدینشان بیشتر از آنها مراقبت کرده و کمتر از نظر روانی آنها را کنترل کردند، در بزرگسالی شادتر بوده و رضایتشان از زندگی بیشتر است.

 

میزان کنترل والدین بر کودکشان، سلامت روانی فرد را در آینده مشخص می کند، البته مراقبت از فرزند ارتباط وسیع تری با سلامت روانی در زندگی آینده شخص دارد. والدینی که کنترل روانی بیشتری روی فرزندشان اعمال کرده اند باعث شده اند آنها در بزرگسالی سلامت روانی کمتری را تجربه کنند.

این تحقیق 5000 نفر را از تولد (در سال 1946) دنبال کرد. با انجام این تحقیق برای اولین بار مشخص شد چگونه پدر و مادرها می توانند روی سلامت روانی فرد در سنین بالاتر تاثیری بلند مدت داشته باشند. دکتر مای استافورد می گوید: کسانی که والدینشان بیشتر با آنها صمیمی بودند، به طور کلی در زندگی رضایت بیشتر و سلامت روانی بهتری داشته اند، و کسانی که کنترل روانی بیشتری روی آنها اعمال شده بود کاهش قابل توجهی در رضایت از زندگی و سلامت روانی داشتند.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد