Men-cooking
آیا می دانستید غذاخورردن مردان در کنار همسرشان برایشان لذتبخش تر است و با غذاخوردن آن ها در محل کار تفاوت بسیاری دارد و حضور همسر بر میل آقایان به غذاخوردن تاثیر زیادی می تواند بگذارد؟

پژوهشگران دریافته‌اند عادات غذایی مردان هنگامی که با همسران خود غذا می‌خورند با زمانی که با سایر همکاران مرد خود غذا می خورند تفاوت‌های چشمگیری دارد.
گفتنی است، براساس تحقیقات مردها هنگامی که با همسران مورد علاقه خود غذا می‌خورند بیشتر تمایل به خوردن غذاهای پروتئینی و گوشتی پیدا می‌کنند و حتی امکان بیشتری برای شکستن رژیم غذایی توسط آن‌ها وجود دارد. در حالی که در مواقع عادی مردها بیشتر تمایل به داشتن رژیم غذایی برای جلوگیری از چاقی دارند و بیشتر کربوهیدرات و سبزیجات و سالاد مصرف می‌کنند.
پژوهشگران بر این اساس به بانوان توصیه می‌کنند از دقت در زمینه انتخاب نوع مواد غذایی توسط همسران خود می‌توانند درجه و علاقه‌مندی آن‌ها به خودشان را شناسایی کنند.
براساس تحقیقات نوع انتخاب مواد غذایی توسط زنان و مردان با هم متفاوت است و به طور مثال مردان غذای سرد را حتی مصرف می‌کنند در صورتی که زنان به غذاهای گرم علاقه‌مند هستند.
مردان اغلب حجم بیشتری از غذا را سفارش می‌دهند و تمام غذای خود را می‌خورند در صورتی که زنان حجم کمتری از غذا را سفارش و معمولاً تمام غذای خود موجود در بشقاب خود را نمی‌خورند. مردان بیشتر می‌توانند تمام روز را گرسنه بمانند در صورتی که زنان نیاز بیشتری به خوردن غذا در طول دارند.
محققان این نتایج را با بررسی بر روی عادات غذایی 150 فرد بزرگسال در طول دو هفته آزمایش بدست آورده‌اند. کارشناسان بر این اساس به بانوان توصیه می‌کنند در صورت تمایل به جذب علاقه بیشتر از سوی همسران خود به آن‌ها غذاهای پروتئینی دهند.
تمایل به جذب عل