Security-firm-PIN-replacing-fingerprint-scanner-is-Internet-equivalent-of-cure-for-cancer

به تازگی با استفاده از اثرانگشت می توان جنسیت افراد را حدس زد و این امر در پیشگیری از بروز جنایات و بزهکاری ها بسیار مفید موثر خواهدبود محققین از طریق اثر انگشت به کشفیات جالبی دست یافته اند با ما در ادامه مطلب همراه باشید

 مجریان قانون به مدت طولانی براستفاده از اثر انگشت  به عنوان  ابزاری برای دستگیری مجرمان تکیه داشتند . اما برای این روش شناسایی  باید سابقه و پیشینه ایی ازهویت شخص وجود داشته باشد . بدون این اطلاعات این نشانه ها و علامت های به دست آمده و مشخص کارآمد نخواهند بود .

اخیرا محققانی از دانشگاه آلبانی درصدد هستند تا با یک روش جدید ترکیب شیمیایی اثر انگشت را تجزیه و تحلیل کنند تا جنسیت صاحب آن اثر انگشت مشخص شود . این روش مقدار اسید آمینه در DNA اثر انگشت باقی مانده را تجزیه و تحلیل می کند .

همانطور که دکتر Jan Halamek استاد شیمی در دانشگاه و همکارانش در مجله تجزیه شیمی (Analytical Chemistry) نوشتند  که  ازطریق عرق باقی مانده تغییرات ظریف در محتوای اسید آمینه بین زن و مرد را تجزیه و تحلیل می کنند .به ویژه آن ها اشاره داشتند که زنان نسبت به مردان معمولا دوبرابر بیشتر اسید آمینه از خود باقی می گذارند و به وضوح در وجود و پخش اسید آمینه از زنان و مردان تفاوت هایی وجود دارد .

این روش به عنوان  جایگزینی برای تکنیک های مرسوم تشخیص هویت به کار گرفته نمی شود . اما گروه تحقیقاتی  Halamek  معتقد است که آن می تواند در مواردی که اثار به جای مانده در معرض خطر از بین رفتن است حداقل به عنوان راهی برای جلوگیری از جنایات بالقوه و پنهانی مفید باشد .

محققان در حال حاضر تلاش می کنند تا در روش های تشخیص هویت از طریق اثر انگشت پیشرفت داشته باشند و امیدوارند که روش های مشابهی که قانونی هستند را بررسی کنند .

منبع : سایت redorbit