565c71f218294

بهتر است در زمینه مصرف مسکن ها  داروهای مختلف برخی باورها و اعتقادات نادرست را کنار بگذارید و از مصرف بی رویه و خودسرانه انواع آن ها خودداری کنید و سعی کنید بدون تجویز پزشک هیچ دارویی نخورید در این مطلب به برخی باورهای رایج در زمینه داروها اشاره می کنیم

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

 آگاهی تصورات اشتباه درباره مصرف داروها و رفع ابهامات در مورد آنها، از عوارض جانبی ناشی از مصرف نابجای داروها جلوگیری می‌کند.

در صورت بروز درد شدید گاه ممکن است هیچ توجهی به برچسب دارو نشود اما واقعیت این است که هشدار در مورد دوزهای بیش از حد داروهای بدون نسخه، تنها هشدار نیست بلکه ناشی از یک محاسبه دقیق است.

با کاهش درد ممکن است وسوسه به ترک دارو شوید اما این کار شانس عود بیماری را می‌تواند افزایش دهد و در صورت هرگونه تصمیم برای ترک دارو باید با پزشک یا داروسازتان مشورت کنید. به طور کلی شروع مصرف و ترک خودسرانه هر نوع دارویی بدون عارضه جانبی نیست.

داروهای مسکن تنها علائم شما را برطرف می‌کند. آن‌ها نمی‌توانند بر خلاف باور اشتباه شما ریشه دلیل درد را درمان کنند.

قرص همیشه باید با آب بلعیده شود. مصرف قرص با نوشیدنی‌هایی مثل الکل عوارض بالقوه جدی برای بیمار دارد.

به خاطر داشته باشید نگه داری داروها و مکمل‌ها در حمام یا آشپزخانه آنها را در معرض رطوبت و نور قرار می‌دهد. دارو باید در محل خشک و دور از حرارت و نور مستقیم نگه داشته شود. همچنین باید در ظرف اصلی خود و دور از دسترس کودکان باشد.

msn