565ec4b04b0a6

 

با مراقبت دائم از وزن و کنترل آن می توانید در برابر دیابت بدنتان را مقاوم سازید و سدی در برابر دیابت بسازید با پیشگیری از اضافه وزن به امراض قندی دچار نخواهید شد سلامتی شما در گرو پیشگیری از بالارفتن وزنتان است

 هر پوند وزن اضافی می‌تواند قند خون را افزایش دهد و کنترل دیابت نوع دو را سخت‌تر کند. از این رو به بیماران توصیه می‌شود نکات جدی را برای کاهش وزنشان در کنار چک کردن مدام قند خون در نظر بگیرند.

قریب به 30 میلیون مبتلا در آمریکا به دیابت زندگی می‌کنند و 86 میلیون نفر نیز در مرحله پیش دیابت هستند. از این رو حفظ وزن سالم به یک موضوع ملی سلامت در این کشور تبدیل شده است. این در حالی است که از دست دادن 5 تا 10 درصد از وزن به کنترل دیابت و کاهش قند خون در کنار کاهش فشار خون و افزایش چربی‌های مفید بدن کمک می‌کند. کاهش وزن همچنین می‌تواند منجر به کاهش مصرف داروهای دیابت شود.

تغییرات استراتژیک در شیوه زندگی می‌تواند به کاهش وزن در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند. اولین قدم حذف تمام نوشیدنی‌های شیرین از رژیم غذایی است. این نوشیدنی‌ها تقریباً 500 کیلوکالری در روز وارد بدن می‌کنند و حذف آنها منجر به تسهیل کاهش وزن خواهد شد.

حذف برنج سفید، شکر سفید، آرد سفید و سیب زمینی سفید گام دیگر است. آهسته غذا خوردن نیز در این بیماران اهمیت زیادی دارد. تمرکز بر روی غذا نه تنها احساس رضایت بیشتری از غذا خوردن به بیمار می‌دهد بلکه تمایل به پرخوری را نیز در او کم می‌کند.

به اندازه کافی خوابیدن نیز راهی مهم برای کاهش وزن است. ضمن این که اضافه کردن ورزش به برنامه روزانه می‌تواند باعث سوزاندن 200 تا 300 کالری در روز شود.

 everydayhealth