452747463

چرا مبتلاشدن به سرماخوردگی امری رایج است و نمی توان از آن فاصله گرفت چرا در هرصورت ما سرما خواهیم خورد و اجتناب از آن امکان ناپذیر و غیرممکن است و در سال چندین بار این بیماری به سراغ ما خواهد آمد؟

سرماخوردگی معمولی یک عفونت ویروسی است که دستگاه تنفسی را دچار آسیب می‌کند. هر کودکی در سال بیش از 12 بار دچار سرماخوردگی می‌شود و در دوران بزرگسالی نیز ابتلا به ویروس سرماخوردگی بر یک اصل متداول مشاهده می‌شود.

علائم سرماخوردگی شامل عطسه کردن، آب ریزش بینی، گلو درد و گرفتگی بینی می‌شود. همچنین در کودکان بالارفتن دمای بدن هم، خود را نشان می‌دهد. در سه روز نخست آلودگی، بیماری سرماخوردگی به شدت مسری است و ویروس از طریق تنفس یا تماس با سطح آلوده به آن منتقل می‌شود.

راینوویروس، کروناویروس و کوکساکی ویروس تنها چند نوع از بسیار گونه‌های ویروس سرماخوردگی هستند. این ویروس‌ها به سلول‌های لوزه سوم در پشت گلو می‌چسبند و به سرعت بازتولید شده و به سلول‌های دیگر مجرای تنفسی گسترش می‌یابند.

 به نقل از روزنامه ایندیپندنت، درحالیکه می‌توان علائم بیماری سرماخوردگی را درمان کرد، نمی‌توان یک شیوه درمانی را برای آن در نظر گرفت زیرا گونه‌های بسیاری از آن وجود دارد و با سرعت زیادی در حال جهش هستند.

(ایسنا)،