Reduce-High-Blood-Sugar-And-Diabetes-With-A-Simple-Diet-Change
 کسانی که به دیابت دچار هستند نباید استرس و افسردگی داشته باشند و نباید اجازه دهند مشکلات روحی و روانی روی آن ها تاثیر بگذارد و مانع این امر شوند چون بر شدت یافتن امراض قندی می تواند تاثیر بگذارد

مطالعات محققان دانشگاه کارولینای شرق نشان می دهد که استرس و افسردگی از عوارض بیماری دیابت هستند و وجود هر دو حالت به طور همزمان در بیمار، اثرات جبران ناپذیری دارد.
این مطالعه با بررسی اطلاعات 22 هزار تن که حدود چهار هزار نفرشان به دیابت مبتلا بودند، نشان می دهد 10 درصد از این افراد به افسردگی شدید و بیش از 28 درصد از استرس مزمن رنج می بردند.
این مطالعات نشان می دهد، استرس و افسردگی احتمال مرگ ناشی از بیماری های قلبی و سکته مغزی در دیابتی ها را افزایش می دهد و زمانی که این دو اختلال توام با هم باشند، احتمال دو برابر افزایش می یابد.
حدود 350 میلیون نفر در سراسر جهان به افسردگی مبتلا هستند و این اختلال مهمترین عامل ناتوانی در سراسر جهان محسوب می شود.
به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، سالانه حدود 6.7 درصد از افراد بالغ، به افسردگی حاد مبتلا می شوند.
روش های رایج درمان افسردگی عوارض جانبی دارند. به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند که افسردگی در مراحل اولیه با راهکارهای مناسبی از جمله رژیم غذایی سالم، ورزش روزانه، معاشرت با افراد شاد و مثبت و مشاوره با روانشناس درمان شود و در صورت عدم درمان با این روش ها و به عنوان آخرین قدم، از داروهای اعصاب استفاده شود.
در ادامه این تحقیقات امده آست که تحرک روزانه و انجام ورزش هایی مانند یوگا، یکی از مهمترین روش های کاهش افسردگی و استرس است.