566406aa54772

بهتر است مبتلایان به دیابت نوع 2 از طب سنتی برای کمک به بهبود خود استفاده کنند برخی گیاهان دارویی در کاهش خطرات مربوط به امراض قندی تاثیر بسزایی دارند و می توانند در پیشگیری از تشدید این بیماری کمک زیادی کنند

مبتلایان به دیابت نوع 2 در کنار داشتن یک شیوه زندگی مناسب، با مصرف برخی ادویه جات می‌توانند قند خون خود را بهتر کنترل کرده و مدیریت دیابت را بیشتر هدایت کنند.

 ریحان فلاونوئیدهای موجود در این سبزی باعث کاهش قند خون به طور طبیعی می‌شود.

یک مطالعه انجام شده در موسسه بهداشت عمومی و تغذیه بالینی آمریکا نشان داده است که مصرف منظم زغال اخته یعنی 400 گر در روز، نشان گر بهبود تحمل گلوکز در افراد با سندرم متابولیک است. آنتی اکسیدان های موجود در این میوه نیز به مبارزه با دیابت، تقویت قلب و کاهش التهاب و چربی خون می‌رود.

بابونه قند خون را کاهش می‌دهد و منابع عوارض دیابت روی کبد می‌شود. بعد از یک روز کاری سخت، یک فنجان چای بابونه می‌تواند خاصیت آرام بخشی و تسکین دهندگی داشته باشد.

دارچین نیز دارای اثرات ضدمیکروبی و آنتی اکسیدانی است و با مقاومت انسولینی مقابله می‌کند. مصرف نصف قاشق چای‌خوری دارچین در روز باعث کاهش قندخون و بهبود کلسترول در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 می‌شود. دارچین ادویه‌ای مفید در درمان پرنوشی و پرادراری ناشی از افزایش قندخون در دیابت هم محسوب می‌شود.

زیره سیاه قند خون و کلسترول را کاهش می‌دهد. زیره سیاه باعث افزایش حساسیت به انسولین و افزایش برداشت گلوکز از طریق سلول و متعاقباً کاهش قندخون می‌شود. همچنین دانه زیره از تشکیل محصولات نهایی گلیکاسیون که در دیابت معمول است و اغلب منجر به عوارض دیابت می‌گردد، جلوگیری می‌کند.

شوید قبلاً به عنوان عامل افزایش دهنده شیر مادران شناخته می‌شد اما هم اکنون مطالعات پی به خاصیت ضد دیابتی این سبزی نیز برده‌اند.

سیر علاوه بر این که برای قلب خوب است و در برابر سرطان محافظت ایجاد می‌کند، باعث کاهش قند و چربی خون نیز می‌شود.

نعناع شامل آنتی اکسیدان های طبیعی برای مبارزه با دیابت، بیماری‌های قلبی، پیری، و سرطان است.

زردچوبه بهترین گیاه دارویی برای مبارزه با سرطان، و دیابت است. خاصیت ضد التهابی دارد و منجر به محافظت نورونی می‌شود، منجر به کاهش وزن می‌شود و محافظ قلب است.

msn،