533426_522
اگر به سلامت بدنتان به خصوص غدد لنفاوی آن اهمیت می دهید توصیه می کنیم از پیاده روی کمک بگیرید و به وسیه آن به دفع سموم از بدنتان کمک کنید غددلنفاوی در بدن نقش مهمی دارند و با پیاده روی ساده می توان به بهبود عملکرد آن ها کمک کرد

در اینجا ورزشی بسیار ساده که باعث پاک‌سازی و تقویت دستگاه لنفاوی می‌شود را به شما معرفی می‌کنیم.
 غدد لنفاوی مایعی بیرنگ در بدن انسان است که شامل گلبولهای سفید خون میشود که بافت‌های بدن را می‌پوشاند و از طریق رگ‌هایی که دستگاه لنفاوی را تشکیل می‌دهند وارد جریان خون می‌شود. پاک‌سازی و تقویت دستگاه لنفاوی بسیار مهم است زیرا این دستگاه که بخشی از دستگاه ایمنی بدن به حساب می‌آید به از بین بردن سموم بدن کمک می‌کند.
برای پا‌سازی و تقویت دستگاه لنفاوی لازم نیست ورزش پیچیده‌ای انجام دهید یا هزینه زیادی صرف کنید. تنها با 20 تا 30 دقیقه پیاده‌روی تند می‌توانید به راحتی سیستم لنفاوی خود را پاک‌سازی کنید.
همان‌طور که سیستم گردش خون برای پمپ خون به کل بدن در طول روز به قلب نیاز دارد، دستگاه لنفاوی هم برای این‌که بتواند وظیفه خود را به‌درستی در بدن انجام دهد به فعالیت و حرکات ورزشی در سراسر بدن نیاز دارد. 30دقیقه پیاده‌روی هوازی باعث گردش خون کامل برای سیستم لنفاوی بدن وتقویت آن می‌شود. فراموش نکنید محیطی که در آن پیاده‌روی می‌کنید نیز بسیار مهم است.
پیاده‌روی در هوای تازه و پاکیزه به پاک‌ساری دستگاه لنفاوی بسیار کمک می‌کند. هوای کنار دریا و کوه‌ها حاوی ده‌ها هزار تن یون منفی است که گفته می‌شود باعث واکنش‌های بیوشیمیای در بدن شده و سطح سروتین خون را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث کاهش افسردگی و استرس و افزایش انرژی می‌شود. علاوه بر این، این یون‌های منفی باعث افزایش جریان اکسیژن به مغز می‌شود که خود باعث هوشیاری بیشتر و خواب‌الودگی کمتر شده و در نهایت انرژی ذهنی را افزایش می‌دهد. پیاده‌روی در هوای اطراف منابع و مناظر طبیعی برای بدن بسیار سودمند از هوای شهر‌ها و حومه شهرها است.
قدم‌های ثابت و سریع به عمکرد دستگاه لنفاوی بسیار کمک می‌کند. پیاده‌روی سریع‌ همراه با حرکت دادن دست‌ها نتایج بهتری دارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران