sleeping
آیا میدانستید اهمیت ندادن به اطرافیان و استرس و گوشه گیری می تواند یکی از علائم بیماری قلبی باشد می خواهیم نشانه های رفتاری که خبر از افسردگی می دهند را بشناسیم

  دانشمندان از بیمارستان رویال فری لندن در بریتانا، هشدار می‌دهند هنگام ابتلاء به بی‌تفاوتی طولانی مدت فرد باید به پزشک مراجعه کند.
این وضعیت نشان دهنده وجود بیماری‌های قلبی عروقی است. پزشکان هشدار می‌دهند در اکثر موارد بی‌تفاوتی به عنوان یکی از نشانه‌های افسردگی تلقی می‌شود اما بی‌تفاوتی طولانی مدت می‌تواند نشانه‌ ده‌ها بیماری دیگر باشد.
پرفسور مسعود حسین از دانشگاه آکسفورد تأکید می‌کند بسیاری از پزشکان معتقدند بی‌تفاوتی نشانه افراد تنبل است. بنابراین تشخیص اشتباه افسردگی را برای افراد دچار بی‌‌تفاوتی می‌دهند. در حالی که این افراد ممکن است شاد باشند.
بی‌تفاوتی به این معنا نیست که فرد مبتلا به افسردگی است. درمان بی‌تفاوتی باید بدون مصرف داروهای ضد افسردگی انجام شود، اما پزشکان اغلب این داروها را تجویز می‌کنند.
 پزشکان تأکید می‌کنند بی‌تفاوتی نشانگر کاهش سطح احساسات مثبت یا منفی و فقدان انگیزه است. افراد مبتلا به افسردگی دچار ترس و احساس گناه می‌شوند، تنها جنبه‌های منفی زندگی را می‌بینند.
در این تحقیق دانشمندان معلوم کردند بی‌تفاوتی نشانه 33 بیماری مختلف از جمله اختلالات عصبی (بیماری پارکینسون) و بیماری‌های قلبی عروقی ( سکته قلبی) است.
میر 24 تی وی