Eye2
 آیا کاشت نگین در چشم می تواند به بینایی ما آسیب برساند و بهتر است چه مراقبت هایی پس از کاشت نگین برای چشممان داشته باشیم بیماری های تهدید کننده بینایی با کاشت نگین کدامند؟

مسعود ناصری‌پور دبیر علمی بیست و پنجمین کنگره سالیانه چشم پزشکی  خصوص عوارض ناشی کاشت نگین در چشم بیان کرد: از آن جایی که سطح چشم یکی از قسمت‌های قابل توجه و بسیار مهم در ارتباط با بیماری‌های چشمی است و هرگونه اختلال در این لایه سطحی چشم می‌تواند مشکلات فراوانی را برای فرد به بار آورد، این عمل زیبایی توصیه نمی‌شود.
وی ادامه داد: خشکی چشم و سایر مشکلات ناشی از آن یکی از مهمترین اختلالات سطح چشمی است. بدین ترتیب طبیعت کاشت نگین در چشم می‌تواند به لایه اشکی و سطح چشم صدمه زده و منجر به بروز اختلالاتی شود که زمینه را برای بیماری‌های مختلف فراهم کند.
ناصری‌پور در مورد سایر عوارض این عمل زیبایی عنوان کرد: التهاب در ملتحمه چشم، تخریب آن و ایجاد بافت اسکار از دیگر عوارض ناشی از کاشت نگین در چشم به شمار می‌آید. علاوه بر این کار می‌تواند باعث آلرژی و حساسیت در چشم شود.
دبیر علمی بیست و پنجمین کنگره سالیانه چشم پزشکی با اشاره به این که معمولاً برای نگین چشم از جنس‌های خنثی استفاده می‌شود، اظهار کرد: با این وجود باز هم وجود جسم خارجی در سطح چشم مشکلاتی را برای چشم به وجود آورد.
وی در پایان با بیان این که تعداد بسیار اندکی از افراد اقدام به کاشت نگین چشمی می‌کنند، خاطرنشان کرد: ما باید همواره از سطح چشم خود مراقبت کنیم تا بدین ترتیب از بروز مشکلات داخل چشمی جلوگیری شود.
باشگاه خبرنگاران جوان