87
 آیا کرم های ضد چروک برای رفع این عارضه در صورت و بدن می توانند تاثیرگذار باشند و کرم های وارداتی تاثیر بیشتری روی بدن در این زمینه میگذارند یا کرم های داخلی ،و بهترین روش های پیشگیری از بروز چین و چروک در بدن کدامند؟

 خلیل صداقت پیشه متخصص پوست و مو  با اشاره به این که کرم‌های ضد چروک کدامند، گفت: کرم‌هایی که از لحاظ سنتی ساخته می‌شوند خیلی بهتر از کرم‌های شیمیایی و وارداتی هستند که از کشورهای چین و آمریکا به داخل کشور می‌آیند. کرم AD برای نرم نگه داشتن پوست صورت خیلی خوب است و برای از بین بردن چروک صورت استفاده‌ای ندارد.
وی ادامه داد: تا به الان هیچ کرمی که چروک را از بین ببرد و نیامده مگر این که طرف یا ساکشن کند و یا ژلی به زیر پوست صورت خود بزند و از این مقطع رهایی پیدا کند چون این حالت مقطعی است و اپیدمی باقی می‌ماند و حالت موقت است.
صداقت پیشه با اشاره به این که کرمی نیامده تا چروکی را از بین ببرد، خاطرنشان کرد: اصلاً کرمی را تا به الان ندیده‌ایم که چروکی را از بین ببرد و با پوست صورت یا دست و پا چکار می‌کند که چروک را کم می‌کند اینها فقط ظاهر امر را برای دو سه ساعت و یا نهایت یک روز شاداب نگه می‌دارد و دوباره Come back می‌کند و صورت را به حالت عادی باز می‌گرداند.
باشگاه خبرنگاران جوان