zlatni-ribki-otpraznuvaha-34-ti-rojden-den-39278

طبق یک آزمایش متوجه شدیم ماهی هایی که در محیط پراسترس زندگی می کنند با ماهی هایی که درمحیط های آرام زندگی می کنند با هم متفاوت هستند و آن ها دارای عاطفه و احساسند

ما غالبا از ماهی ها تصوراتی داریم و معمولا آن ها را حیواناتی بی عاطفه و با غریزه حیوانی می پنداریم .اما مطالعات جدیدی که توسط گروهی از محققان اروپایی انجام شده نشان می دهد که ماهی ها قادر به درک احساسات هستند .

،مطالعه جدید گزارش می دهد که زمانی که ماهی در معرض موقعیتی استرس زا قرار می گیرد با افزایش قابل توجه درجه حرارت بدن وی مواجه می شویم .از این پدیده می توان به عنوان تب عاطفی در حیوانات یاد کرد .

در گذشته ؛تب عاطفی بیشتر در پرندگان ؛ پستانداران و برخی از خزندگان مشاهده می شد ؛اما این امر هرگز در ماهی ها مشاهده نشده بود . این پدیده تا حدودی بحث برانگیز شده است وبا میزان آگاهی و عواطف در این حیوانات در ارتباط است.

در مطالعه جدید ؛محققانی از اسپانیا و انگلستان تعدادی از ماهی ها را به دو گروه مساوی تقسیم کرده اند . سپس آنها را در یک مخزن بزرگ با محفظه های مختلف به هم پیوسته با دمای متغیر بین 64 درجه تا 95 درجه فارنهایت قرار دادند .

گروه ماهی های دور از استرس از در محلی که درجه حرارات آن 82 درجه فارنهایت بود باقی ماندند اما گروه دیگری که در موقعیت استرس زا قرار گرفتند در یک شبکه از مخزن با 80 درجه فارنهایت به مدت 15 دقیقه محصور شده بودند .

در حالی که ماهی های دور از استرس در محوطه ایی با 82 درجه فارنهایت باقی ماندند ؛ ماهی های در معرض استرس تمایل به اتاق آزمایش ؛با درجه حرارت بیشتردر بدن خود داشتند .به گفته محققان این حرکت نشان دهنده تب عاطفی ماهی ها است .

در بیانیه ای نویسنده آن سونیا ری، کارشناس آبزی پروری در دانشگاه استرلینگ در انگلستان، بیان کرد: “این یافته بسیار جالب توجه است: ابراز تب احساسی برای اولین بار در این حیوانات نشان می دهد که ماهی درجاتی از آگاهی و عاطفه را در خود دارد “.

منبع : سایت redorbit