56694782e0efa

برخی خوراکی ها می تواند موجب مختل شدن متابولیسم بدنمان شوند و باعث آسیب رساندن به سلامت بدنمان شوند بهتر است مراقب خورد و خوراک خود باشید و سعی کنید موجب اختلال در سوخت و ساز بدنتان نشوید

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

سوخت و ساز بدن مجموعه‌ای از تحولات شیمیایی درون سلول‌های موجودات زنده است. در این میان انجام برخی فعالیت‌ها با افزایش متابولیسم بدن همراه است هرچند اشتباهاتی منجر به کاهش سوخت و ساز و آسیب به بدن می‌شود.

محرومیت مزمن از خواب شبانه سوخت و ساز بدن را دچار اختلال می‌کند و این اختلال بخصوص در کسانی که کمتر از 8 ساعت در شبانه روز می‌خوابند شایع است.

کمتر نوشیدن آب و بیش از حد نوشیدن کافئین نیز منجر به تخریب عملکرد سوخت و ساز می‌شود. نوشیدن 20 تا 30 اونس آب بعد از بیدار شدن عملکرد سوخت و ساز را بهبود می‌بخشد.

بیش از حد نشستن عامل مخرب دیگر است و کسانی که روزانه هفت تا ده ساعت پشت میز می‌نشینند، به این معناست که کم تحرکند و از اختلال سوخت و ساز رنج می‌برند.

دریافت خوراکی‌های پرکالری در آخر ساعات روز، نمک بیش از حد، مصرف زیاد کربوهیدرات‌های ساده و عدم زمانبندی مناسب در بین فواصل غذایی، مصرف غذاهای فرآوری شده، استفاده از آفت کش ها، عدم دریافت پروتئین و کلسیم و مصرف غیرضروری برخی داروها از عوامل دیگر آسیب به متابولیسم بدن هستند.

msn