07-deposit-only-color-600x900برای مراقبت بیشتر از موهایتان در این فصل توصیه می کنیم از برخی روش های درمانی مناسب بهره بگیرید تا موهایی سالم و زیبا داشته باشید چون ذر فصول سرد سال موها خشک و زبر و شکننده خواهند شد

 

هوای سرد می‌تواند باعث خشک و شکننده شدن موهایتان شود. با دنبال کردن این توصیه‌ها می‌توانید در هر فصلی از سال از موهایی زیبا بهره‌مند شوید.
درمان زودرس
قبل از اینکه برای دوش گرفتن به حمام بروید، چند قطره روغن به موهای خشک خود بمالید. چون آب قطرات روغن را دفع می‌کند، موی خشک بهتر از رطوبت مورد نیاز خود بهره‌مند خواهد شد. در آخر می‌توانید موهای خود را با شامپو بشویید؛ بخار کمک می‌کند که روغن به کوتیکول مو نفوذ کند.
از شامپوهای خشک استفاده کنید
اگر موهایتان به راحتی می‌شکنند و یا از شوره سر رنج می‌برید، از شامپوهای خشک استفاده کنید. شامپوهای متفرقه چربی لازم برای موها را از بین می‌برد.
ماسک مو بگذارید
یک‌بار در هفته، از ماسک‌های طبیعی مو استفاده کنید. ماسک مو را بر روی ریشه نم‌دار موها گذاشته و آن را با یک روکش پلاستیکی بپوشانید. روکش پلاستیکی باعث می‌شود که تاثیر ماسک مو تا عمق پوست سر نفوذ کند. سعی کنید از عسل و روغن‌های طبیعی در تهیه ماسک استفاده کنید.
حالت موهایتان را عوض کنید
استفاده از ابزار حالت‌دهنده حرارتی باعث آسیب دیدن ریشه موهای شما خواهد شد. اجازه دهید موهایتان در معرض هوا خشک شوند و سپس آنها را دم اسبی ببندید یا کمی چربشان کنید و از تل مو استفاده کنید.
(منبع: webmd)