snowy_sofia_by_dianora-d35p116

بهتر است در روزهای برفی نکات ایمنی بیشتری را رعایت کنید و اجازه ندهید به بیمار یهای زوال عقلی دچار شوید توصیه ما رعایت برخی توصیه های مهم برای ایمنی بشتر فرزندانتان است

برف و سفیدیش حکمت های زیادی دارد زیرا اگر به درستی با آن تعامل نکنی برخلاف رنگ سفیدش می تواند رنگ سیاهی و سرخی را به همراه داشته باشد بنابراین با رعایت ۲۴ اصول ایمنی می توان به خوبی و با این نعمت خدادادی همراه بود.
کمتر از 10 روز دیگر به فصل زمستان باقی مانده است ولی سوز و برف زمستانی امسال مانند بچه 6 ماهه زودتر خود را به شهرها و روستاهای کشور رسانده است، حال بارش برف برای بسیاری از اقشار کشور از جمله کشاورزان باعث خوشحالی شده است ولی این برف سفید حکمت های نیز در آن نهفته است زیرا اگر به درستی با آن تعامل برقرار نشود برخلاف رنگ سفیدش می تواند رنگ سیاهی و سرخی را به همراه داشته باشد بنابراین با رعایت چند اصول ایمنی می توان به خوبی و با لذت از این نعمت خدادادی بهره مند شد.
براین اساس در هنگام بارش برف و مواقع یخبندان حتی المقدور از سفرهای غیر ضروری خوداری کنید، از رفت و آمد با وسیله نقلیه بدون لاستیک یخ شکن یا زنجیر چرخ در مواقع یخ بندان و لغزندگی سطح معابر خودداری کنید و پیش از خروج از منزل از سالم بودن وسیله نقلیه، وجود بنزین کافی در باک و مجهز بودن آن به امکانات ایمنی مطمئن باشید.
همچنین در هنگام رانندگی روی سطوح لغزنده، از ترمز گرفتن های ناگهانی بپرهیزید؛ در صورت بروز نقص فنی در اتومبیل، آن را به منتهی الیه سمت راست هدایت کرده و در مکانی مناسب متوقف کنید و همچنین برای پیشگیری از برخورد سایر وسایل نقلیه عبوری، علایم هشدار دهنده را در فاصله مناسب قرار دهید.
در روزهای برفی و یخبندان حتی الامکان از موتورسیکلت و دوچرخه استفاده نکنید، در زمان لغزندگی معابر، کودکان و سالخوردگان تا حد امکان از منزل خارج نشوند، برای پیشگیری از کمبود اکسیژن و تولید گازهای مضر در روزهایی که سرمای هوا زیاد است، از گرم کردن بیش از اندازه محیط داخل ساختمان خودداری کنید و برای پیشگیری از آسیب های ناشی از زمین خوردن و تصادف با وسایل نقلیه عبوری، کودکان را از سرسره بازی در سطح کوچه و خیابان برحذر دارید.
برای پیشگیری از برخورد با وسایل نقلیه، حتماً از پیاده رو تردد کنید و از عبور از کناره راه ها بپرهیزید، هنگام گذر از خیابان، ضمن رعایت فاصله مناسب از وسایل نقلیه، با احتیاط کامل عبور کرده و از دویدن بپرهیزید، ممکن است پرتاب گلوله برفی، منجر به جراحت، کوری و خسارات مالی شود و هنگام پارو کردن برف بام ها، از پرتاب برف بر سطح کوچه و خیابان خودداری کنید و در صورت ضرورت یک نفر به عنوان کنترل کننده و راهنما در محل ریختن برف در نظر بگیرید.
هنگام پارو کردن پشت بام، از پرتاب نشدن برف روی سیم های انتقال برق اطمینان حاصل کنید، بهتر است در روزهای برفی از کوهنوردی خودداری کنید. در صورتیکه در کوهستان هستید، قبل از ساعت 14، اقدام به بازگشت کنید، هنگام بیرون آمدن از منزل از لباس مناسب و کفش عاج دار استفاده کنید و هنگام گذر از روی پلکان های برف گیر ساختمان ها، پُل های عابر پیاده و پل های فلزی روی جوی ها، با دقت لازم عبور و از دستگیره های کناری حتماً استفاده کنید.
همچنین نزدیک شدن کودکان به لبه پشت بام، احتمال سقوط از ارتفاع را به شدت افزایش می دهد و هنگام گذر از معابر، نسبت به یخ زدگی سطوح و نیز سقوط قندیل های یخی آویزان از ناودان و لبه ساختمان جوانب احتیاط را رعایت کنید.
در این راستا ناصر چرخساز رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز با توجه به پیاده روی مردم شهرهای همجوار خراسان رضوی عنوان کرده است که هموطنان باید بیشتر به توصیه های نیروهای امدادی، راهداری و پلیس توجه کرده و از ورود به محورهای برف گیر پرهیز کنند، به عنوان مثال هم اکنون با توجه به نزدیک شدن به ایام شهادت پیامبر اکرم(ص) و امام رضا (ع)، شاهد پیاده روی مردم شهرهای همجوار خراسان رضوی به این استان هستیم و با توجه به اینکه این محور هم اکنون با بارش هایی مواجه است، لذا هموطنان باید در این زمینه به نکات ایمنی و توصیه ها بسیار توجه کنند.

تسنیم