566ac810641eb

بهتر است به فرزندانتان در زمینه مضرات مصرف انواع تنقلات و خوراکی های مضر هشدار دهید و از آسیب ها و خطرات اینگونه خوردنی ها به آن ها اطلاع رسانی کنید با ما در ادامه مطلب همراه باشید

 بهترین زمان برای شروع آموزش در مورد مواد غذایی سالم از دوران کودکی است. یعنی زمانی که دیگر می‌توان شروع به خوردن مواد غذایی واقعی کرد.

 کودکان باید بدانند خوردن تنقلات و غذاهای پردازش شده منجر به افت کردن پاسخ انسولین به سطح قند خون بدن می‌شود. همین امر رکود انرژی را به همراه دارد و تمرکز را مختل می‌کند.

در این میان خوردن غذاهای سالم و اجتناب از اسنک‌ها باعث حفظ سلامت دهان و دندان کودک خواهد شد. یعنی کودک شما باید بداند انتخاب دسته غذایی ناسالم منجر به از بین رفتن سریع‌تر مینای دندان‌ها می‌شود. ضمناً آگاهی کامل در مورد مزایای نوشیدن آب و دوری از نوشیدنی‌های شیرین، در کودکان بسیار اهمیت دارد. انتخاب دسته چربی‌های سالم در میان تنقلاتی که در مدرسه مصرف می‌شود، ضروری است و کودک باید بداند انتخاب میوه‌ها و غذاهای سرشار از امگا 3 مثل آووکادو، ماهی و برخی مغزها بسیار مفید است.

معرفی گروه‌های غذایی مهم نیز به کودک اهمیت دارد. آگاهی و آموزش در مورد این که سبد غذایی او باید شامل چه موادی باشد از جمله سبزیجات، دانه‌ها، پروتئین‌های بدون چربی، و لبنیات کم چرب.

msn