etiad7

هروئین یا پنیر از دسته مواد مخدر ارزان قیمتی است که خطرات کشنده ای دارد. این ماده طی دو سال اخیر 21 نفر از دانش آموزان یکی از ایلات آمریکا را به کام مرگ فرستاده است. ظاهر این ماده به شکل قرص است که این ماده بیشتر در بین جوانان و نوجوانان مدرسه ای رواج داشته و در آمریکا جان بسیاری از جوانان را گرفته است.

پلیس آمریکا می گوید ماده مخدر چیز به اندازه ای خطرناک است که نوجوانان در صورت استنشاق آن خیلی زود به خواب ابدی می روند.
یکی از پژوهشگرانی که برای مسوولان مدرسه های دالاس کار می کند و نخستین کسی است که این ماده مخدر را شناسایی کرده، می گوید: کسانی که از مخدر پنیر استفاده می کنند در عمرشان حتی یک نخ سیگار نکشیده و لب به الکل هم نزده اند.
وی می افزاید: سوداگران برای اینکه کودکان را هم مشتری خود کنند، راه جدیدی یافته و پی برده اند بچه ها از آنچه که با سرنگ تزریق می شود، خوششان نمی آید اما از به بینی کشیدن ماده ای عجیب و غریب که باعث رخوت ، سرخوشی و گیجی ، می شود بدشان نمی آید.
پلیس معتقد است در حال حاضر مصرف مخدر پنیربه مدرسه های دالاس محدود است اما این نگرانی وجود دارد که مرگ و میر ناشی از مصرف آن در حومه های نزدیک شهر هم دیده شود. ماده مخدر پنیر ازسال 2005 شناسایی شد و استفاده از آن ابتدا نزد جوانان اسپانیایی تبار دالاس رواج داشت اما چون زود اعتیاد می آورد و نوجوانان از خطرات آن آگاهی ندارند، مصرف آن به سرعت گسترش یافت.
دانش آموزان معمولاً پودر این ماده مخدر را در ورقهای پاره دفترهای تکالیفشان می پیچند، زیر لباسهایشان مخفی می کنند، به مدرسه می آورند و برای اینکه هزینه مصرف خود را تامین کنند به توزیع کننده مخدر تبدیل می شوند.گزارش ایسکانیوز می افزاید:بیش تر قربانیان ماده مخدر پنیر پس از مراسم جشن شبانه در خواب جان باخته اند.مسوولان مدرسه های دالاس برای مبارزه با این ماده مخدر نشستهایی عمومی به زبان انگلیسی و اسپانیایی برگزار و اعلامیه هایی روشنگرانه توزیع کرده اند.
آنان همچنین از سگ های تربیت شده برای یافتن این ماده مخدر استفاده می کنند و آموزگاران را با علائم اعتیاد به آن آشنا می کنند./
– هروئين پنير چيست؟
ماده ي مخدر جديدي است كه از تركيب عصاره ي سياه رنگ هروئين با داروهاي حاوي آنتي‌هيستامين ديفن‌هيدرامين (antihistamine diphenhydramine) همچون Tylenil PM تهييه مي‌شود.

– علت نام‌گذاري آن چيست؟
هنوز از علت اصلي مطمئن نيستند؛ اما احتمالاً به‌خاطر شباهت رنگ قهوه‌اي اين ماده‌ به رنگ پنير پارمايي (شهري در ايتاليا) است. عده‌اي نيز معتقدند از آنجا كه اصطلاح عاميانه ي مواد مخدر در زبان انگليسي، صورت كوتاه شده‌اي از كلمه ي اسپانيايي “chiva” به معني مواد مخدر است، به همين دليل اين ماده را پنير مي‌نامند.

– چه كساني از هروئين پنير استفاده مي‌كنند؟
جوانان اهل دالاس در ايالت تگزاس در كشور ايالات متحده، دو سالي است كه از اين ماده ي مخدر استفاده مي‌كنند و تاكنون 21 نوجوان بر اثر استفاده ي بيش از حد از اين ماده جان‌باخته‌اند. به گفته ي مقامات پليس منطقه، از سال 2005 تاكنون بيش از 200 نفر در رابطه با هروئين پنير دستگير شده‌اند.

– طريقه ي استفاده چگونه است؟
معمولاً مستقيماً به وسيله ي ني يا لوله ي خودكار استنشاق مي‌شود.

– طريقه ي فروش و عرضه چگونه است؟
توسط فروشندگان جوان يا نوجوان مواد مخدر، و در بسته‌هاي كاغذي يا پلاستيكي كوچك.

– قيمت هروئين پنير چقدر است؟
هر دوز از مواد به قيمت نازل 2 دلار امريكا فروخته مي‌شود و هر گرم نيز تنها 10 دلار قيمت دارد.

– نشانه‌هاي مصرف هروئين پنير چيست؟
خواب‌آلودگي و رخوت، احساس خوشي زياد، تشنگي بيش از حد، گم‌گشتگي، سستي و خواب‌آلودگي و گرسنگي، تغيير ناگهاني در رفتار و برخورد با دوستان.