Sutters-House-Toy-Drive-Aftermath-48
انتخاب اسباب بازی برای کودک بسیار مهم و حیاتی است و در این زمینه والدین باید بیشتر مراقب باشند چشم ها از مهمترین اعضای بدن هستند که با خرید اسباب بازی های خطرناک موجب آسیب دیدن آن ها می شویم

تحقیقات نشان داده است که تعداد کودکانی که به دلیل استفاده اسباب‌بازی به خصوص تفنگ‌های اسباب‌بازی چشمانشان آسیب دیده است رو به افزایش است. آکادمی چشم‌پزشکی آمریکا به افراد به خصوص والدین هشدار داده است که از خرید اسباب‌بازی‌هایی که موجب آسیب چشمی به کودکان می‌شود خودداری کنند.
نتایج تحقیقاتی که روی 250هزار کودک زیر 12 سال در ارتباط با آسیب‌های اسباب‌بازی‌های آن‌ها انجام شد، نشان داد آمار کودکانی که چشمشان بر اثر استفاده از تفنگ‌های اسباب‌بازی آسیب دیده‌ است تا 511 درصد از سال 2010 تا 2012 افزایش یافته است. حدود 3000 کودک آمریکایی به علت استفاده از اسباب‌بازی‌هایی همچون تفنگ‌های پینتبال، تفنگ ساچمه‌ای و گلوله‌های ساچمه‌ای در سال 2012 آسیب دیده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.
شایع‌ترین آسیب چشمی که بر اثر بازی با این اسباب‌بازی‌ها بوجود آمده است، خراشیدگی قرنیه، ایجاد خراش بر روی سطح چشم و ایجاد لکه خون بر چشم است. گاهی اوقات صدمه می‌تواند شدیدتر باشد و به علت پارگی کره چشم و یا جدا شدن شبکیه موجب نابینایی شود.
متخصصان چشم اسباب‌بازی‌های پروازی و یا پرتابی همچون تیروکمان، دارت و اسباب‌بازی‌های کنترلی را نیز از جمله وسایلی می‌دانند که ممکن است به چشم کودکان آسیب برساند.
برای جلوگیری از آسیب دیدن چشم کودکتان به علت استفاده از اسباب‌بازی‌ها موارد زیر را در نظر بگیرید:
• اسباب‌بازی‌هایی که سطحی تیز و برنده دارند را نخرید و یا از دسترس کودکتان خارج کنید.
• بیشتر اسباب‌بازی‌های لیزری که استاندارد هستند را برای کودکتان بخرید.
• قبل از خرید اسباب‌بازی سن استفاده از آن را بررسی کنید و مطابق با سن کودکتان برایش اسباب‌بازی تهیه کنید.
• هنگام بازی کودکان با اسباب‌بازی آن را تحت نظر داشته باشید و از آن‌ها مراقبت کنید.
• اسباب‌بازی‌های فرزند بزرگتر را از دسترس فرند کوچک‌تر دور نگه دارید.