5678687
 چه نکاتی را نباید در مواجهه با همسرمان رعایت کنیم و صحبت ها و رفتارهای ما در مقابل همسرمان چه حد و مرزی دارد باید و نباید های مهم روانشناسی برای زوجین را در این مطلب برایتان آورده ایم

سید کمال موسوی روانشناس و مشاور  با اشاره به اینکه بر اساس اصول روابط اجتماعی از گفتن برخی از صحبت‌ها باید پرهیز شود و برخی دیگر باید گفته شود تا بر اثر اختلاف‌ میان زوجین بنیان خانواده گسسته نشود، اظهار کرد: بزرگان دینی ما بر این باورند همه حرف‌ها را نباید به دوست گفت چون ممکن است روزی دشمن شود. همسر یکی از بهترین دوستان دوران زندگی مشترک است. پس باید از گفتن برخی راز‌ها به همسر پرهیز شود تا خانواده دچار گسستگی و فروپاشی نشود.
وی افزود: به طور کلی در زندگی مشترک برخی از اسرار و صحبت‌ها را برای ادامه و تحکیم بنیان خانواده نباید به همسر گفته شود تا از بروز ناراحتی‌ها بی‌مورد جلوگیری شود. مانند اینکه برخی از مردان دارای دو جیب هستند یک جیب برای تأمین مخارج همسر و جیب دیگری برای تامین مخارج مادر خود، باید از گفتن این امر به همسر خود پرهیز شود. در حقیقت باید از گفتن اسرار میان فرزند و خانواده به همسر پرهیز شود.
موسوی تصریح کرد: پنهان کردن برخی مسائل که باعث صدمه زدن به بنیان تحکیم خانواده شود و نگفتن آن ضرری به همسر و خانواده می رساند کلیدی برای ادامه حیات خانواده است.
این روان‌شناس و مشاور تأکید کرد: البته نگفتن مواردی که باعث به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی همسر می‌شود قبل از ازدواج خیانت محسوب می‌شود و  باید نکاتی مانند سلامت جسمی و روانی قبل از ازدواج به طرف مقابل گفته شود.
وی افزود: نگفتن نکاتی مانند وسواس،, بیماری‌های روانی, بیماری‌های جسمی و روانی,نبود سلامت روانی و جسمی قبل از ازدواج خیانت و غش در معامله محسوب می‌شود.
موسوی در پایان گفت: پیش فعالی و دو قطبی شخصیت، اضطراب فراگیر منجر به خودکشی بی‌ثباتی شخصیت،‌ بدبینی و.. از مواردی است که باید قبل  از ازدواج به همسر گفته شود.
باشگاه خبرنگاران جوان