589
خانم های سیگاری چه آسیب هایی با سیگارکشیدن اطرافیان می بینند و اگر در معرض استعمال آن قرار بگیرند چه خطراتی سلامتشان را مورد تهدید قرار می دهد چه نکات مراقبتی را باید در نظر بگیرند

 محققان نشان داده‌اند که سیگار کشیدن علاوه بر اینکه خطر ابتلا به سرطان ریه، سکته قلبی و بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد موجب ناباروری و یائسگی زودرس در زنان سیگاری می‌شود.
تحقیقات دیگری که بر روی 93.676 زن انجام شد نشان داد که زنانی که در حال حاضر سیگار می‌کشند و یا قبلا سیگاری بوده‌اند 14درصد بیشتر از زنان دیگر امکان دارد که مشکلات ناباروری را تجربه کنند. از طرف دیگر، این زنان 26 درصد بیشتر از زنان دیگر امکان دارد که زود‌تر از سن ۵۰ سالگی یائسه شوند.
این تحقیقات همچنین نشان داد زنانی که سیگار کشیدن را قبل از سن 15 سالگی شروع کرده بودند و در معرض دود زیاد سیگار قرار گرفته بودند 22 ماه زود‌تر از زنانی که هیچ‌وقت سیگار نکشیده‌اند یا در معرض دود آن قرار نگرفته‌اند یائسگی را تجربه می‌کنند. علاوه بر این، زنانی که به طور متوسط 25 عدد سیگار در طول روز مصرف می‌کنند 18 ماه زود‌تر وارد دوران یائسگی می‌شوند.
متاسفانه تنها زنان سیگاری نیستند که مستعد این بیماری‌ها و اختلالات هستند بلکه زنانی که خود سیگار نمی‌کشند اما در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند نیز امکان دارد به این قبیل بیماری‌ها دچار شوند. به عنوان مثال زنانی که به مدت 10 سال با فردی سیگاری زندگی کرده، شریک زندگی یا همکار بوده‌اند، 18 درصد بیشتر از سایر زنانی که این وضعیت را نداشته‌اند امکان دارد به اختلالاتی از جمله ناباروری و یائسگی زودهنگام دچار شوند. نتایج این تحقیق با نتایج تحقیقی دیگر که بعد از بررسی عوامل موثر بر ناباروری و یائسگی زود هنگام انجام شد مشابه بود و نشان داد که علت اصلی بروز این مشکات‌‌ همان سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار است.
با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت