CoffeeBeans
آیا می دانستید با مصرف قهوه از چه بیماری هایی می توانیم در امان بمانیم با نوشیدن روزانه قهوه از استرس و حساسیت های روحی می توانیم دور بمانیم همچنین انواع سرطان ها و بیمار های قلبی و عروقی نیز مبتلا نخواهیم شد

 پژوهشگران توصیه می‌کنند نوشیدن قهوه می‌تواند خطر ابتلا به مرگ زودرس ناشی از بیماری‌های قلبی و یا دیابت را تا حد زیادی کاهش دهد.
گفتنی است نوشیدنی 4 الی 5 فنجان کوچک قهوه در روز می‌تواند خطر ابتلا به مرگ زودرس را در افراد کاهش دهد. بررسی‌ها نشان‌ می‌دهند، کارشناسان این نتایج را از حدود 90 هزار و 317 فرد بزرگسال در فاصله سال‌های 1998 تا 2009 به دست آورده‌اند.
البته کارشناسان نوشیدن این حجم قهوه را به افرادی که دچار تپش قلب، حساسیت به کافئین و یا استرس مزمن هستند توصیه نمی‌کنند و تنها پیشنهاد می‌کنند افراد به صورت منظم هر روز مقداری قهوه را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند.
براساس تحقیقات افرادی که قهوه می‌نوشند کمتر دچار بیماری‌هایی چون بیماری‌های مزمن تنفسی، دیابت، ذات الریه، آنفلوآنزا و حتی بیماری‌های عصبی چون تمایل به خودکشی می‌شوند.
این نتایج حاصل تحقیقات پژوهشگران مؤسسه ملی سرطان در کشور انگلستان بوده است. پژوهشگران مواد مفید چون ترکیبات فعال بیولوژیکی، پتاسیم و کافئین را در قهوه شناسایی کرده‌اند.
در عین حال نوشیدن بیش از حد قهوه نیز می‌تواند باعث ابتلا به سرطان کبد در افراد شود. پژوهشگران مصرف قهوه را در ساعات اولیه روز توصیه می‌کنند.