709406_368
 کسانی که به دنبال مدگرایی هستند و این موضوع برای آن ها اهمیت زیادی دارد چه آسیب هایی می بینند چه روش هایی باید در پیش بگیرند تا قربانی مد نشوند

 قربانی مد به فردی گفته می شود که بدون هیچ ملاحظه و تاملی مدها و گرایش های روز را می پذیرد. این را باید گفت که تمام مدها برای یک شخص مناسب نیستند و هر مدی مناسب افراد خاصی است. با توجه به این موضوع به روش هایی اشاره می کنیم که در جلوگیری از قربانی مد شدن به شما کمک می کند.

1- برای خودتان لباس بپوشید: لباس هایی را بپوشید که مناسب حالت بدن شما و مطابق با سلیقه شخصی شما هستند.

2- مدل هایی را بخرید که دوست دارید: هر شخص علایق خاصی دارد. اگر جدیدترین مد ارائه شده مطابق با سلیقه شما نیست، اجباری نیست که لباس مطابق با این مد را بخرید.

3- بدن خود را بپذیرید: هر شخصی دارای نقص هایی است. بدن خودتان را بپذیرید تا بدانید که چه لباسی مناسب بدن شما است.

4- سایز بدن خود را بدانید: برای انتخاب لباس اولویت را به سایز مناسب قرار دهید. نیاز نیست سایزهای خیلی تنگ یا خیلی گشاد انتخاب کنید.

5- مطابق با بودجه خود خرید کنید: اگر براساس بودجه خود خرید کنید، سعی خواهید داشت تا لباس هایی را بخرید که برای شما بهترین هستند و از خریدن لباس های غیرضروری و اضافی خودداری می کنید.

6- لباس های نامناسب را از کمد خارج کنید: با این کار چشمتان دیگر به این لباس ها نمی افتد و هوس پوشیدن آنها به سرتان نمی زند.

7- به طرح لباس دقت کنید نه به شرکت سازنده آن: اگر تمرکز خود را به خریدن از برند خاصی قرار دهید، پس از مدتی، خرید لباس های آن برند خاص برایتان عادت می شود و حتی ممکن است لباس هایی را بخرید که مناسب بدن  ظاهر شما نیستند.

8- قبل از خرید لباس آن را پرو کنید: سعی کنید در اتاق پرو، لباس دلخواه خودتان را پرو کنید و خوب خود را در آینه قدی اتاق پرو برانداز کنید و حتی از دوست خود بخواهید که نظر دهد.

9- سبک لباس پوشیدنتان متعادل باشد: سعی کنید از ادغام کردن مدها و سبک های مختلف خودداری کنید و لباس هایی را بپوشید که به شما می آیند. نیاز نیست لباس های شما دربرگیرنده مدهای مختلفی باشند که هیچ تناسخی با هم ندارند.

10- لباس هایی را بپوشید که مناسب موقعیت ها و مراسم ها است: هر لباسی را نمی توان در هر مراسم و مکانی پوشید. بهتر است برای هر موقعیت و مراسم خاص لباس های خاص آن موقعیت و مراسم را پوشید و به مد بودن یا مد نبودن لباس توجه نکرد.

ماهنامه مطب – مصطفی صداقت رستمی