How-To-Get-Rid-of-Hiccups-Instantly-healthylivinghowto.com_-826x433

اگر دنبال درمان هایی سریع و ساده برای سکسکه خود هستید توصیه می کنیم از برخی روش های موثر در این زمینه بهره بگیرد و آن را برطرف کنید سکسکه طولانی می تواند شما را درگیر خود کند و باعث آزاتان شود

سکسکه‌های مکرر می‌تواند مشکل‌ساز و گاهی خجالت‌آور باشد اما از راه‌های بسیار ساده‌ای می‌توان آن را متوقف کرد.

سکسکه بر اثر انقباض و یا اسپاسم ناگهانی و غیر ارادی عضله‌های دیافراگم بوجود می‌آید. هنگامی که این ماهیچه‌ها به یکدیگر نزدیک می‌شوند، بر اثر ضربه‌ ناگهانی تارهای صوتی صدای و حالتی بوجود می‌آید که به آن سکسکه می‌گوییم. این صداها معمولا دارای ریتم هستند و برای افراد دیگر مزاحمتی را بوجود نمی‌آورند اما سکسکه‌های مکرر و طولانی نوعی مشکل و اختلالی پزشکی است.

چرا سکسکه می‌کنیم؟

بیش از 100 عامل مختلف می‌تواند منجر به سکسکه اما برخی از آن‌ها از جمله شایع‌ترین عوامل هستند که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

سریع غذا خوردن و فرو بدن هوا به همراه غذا

خوردن غذاهای بسیار چرب و پر ادویه

تغییر ناگهانی دما

ترس یا هیجان

خندیدن

بیماری‌های همچون بیماری‌های کلیوی و کبد، ذات‌الریه، نارسایی کلیه

عمل جراحی در ناحیه شکم

سکته‌های مغزی خفیف و تومورهای مغزی

درمان‌های خانگی برای برطرف کردن سکسکه

درمان های خانگی بسیاری برای مهار سکسکه وجود دارد، برخی از این درمان‌ها سطح کربن دی اکسید خون را افزایش می‌دهند و به همین دلیل از بوجود آمدن اسپاسم در دیافراگم جلوگیری می‌کنند که شامل نگه داشتن نفس و یا نفش کشیدن در بسته‌ای فلفل است. در واقع در این روش بدن بر قسمت‌های دیگر بدن تمرکز می‌کند سکسکه قطع می‌شود.

روش دیگری که برای درمان خانگی سکسکه استفاد می‌شود تحریک عصب واک است که از مغز تا شکم وجود دارد و وظیفه هماهنگ کردن عمل بلع و تنفس را هماهنگ می‌کند. این رشته عصبی بخشی از پروسه سکسکه کردن است اما شما می‌توانید با تحریک عصب و فرستادن علامت‌هایی به مغز اتصال این عصب‌ها را قطع کنید و از این طریق سکسکه خود را متوقف کنید.

در اینجا به مواردی اشاره می‌کنیم که باعث قطع شدن اتصال عصب‌ها و توقف سکسکه می‌شوند:

نوشیدن آب

ترسیدن یا هیجان‌زده شدن

گاز زدن لیمو

خوردن قطعات یخ

قرار دادن انگشتان روی گوش

کشیدن سر انگشتتان

فشار آرام به پشت پلک

کشیدن بدن به خصوص در ناحیه دیافراگم

نوشیدن محلول پودر هل

خوردن کرده بادام‌زمینی

باشگاه خبرنگاران جوان