54564کسانی که خودپایشی را در زمینه دریچه های قلب مکانیکی در پیش میگیرند نسبت به دیگر بیماران مانند خودد سالم ترند این افراد خودمراقبتی بیشتری در پیش می گیرند و باعث وخیم ترشدن وضعیت بدنی خود نخواهند شد

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

 مطالعه جدیدی بیان می‌کند، بیمارانی که دریچه‌های مکانیکی قلب دارند ممکن است از مدیریت رقیق‌کننده‌های خون خودشان سود ببرند.

 دکتر تماس دکر کریستنسن، راهبر مطالعه از دانشگاه آرهوس دانمارک گفت: «بیمارانی که درمان خودشان را خودشان اداره می‌کنند، به چند دلیل از آنهایی که درمان استاندارد را دنبال می‌کنند، نتیجه بهتری می‌گیرند. آن‌هایی که خودشان درمان را تنظیم می‌کنند، اطلاعات بیشتری راجع به درمان ضدانعقادی خوراکی دریافت می‌کنند. به علاوه آنها اطلاعات بیشتری راجع به اثر رژیم، بیماری‌های عفونی، الکل و دیگر تداخلات دارویی که می‌تواند بر درمان‌شان اثرگذار باشد، به دست می‌آورند.»

وی چنین نتیجه گرفت: «ما باور داریم که اکثر بیمارانی که طی عمل جراحی برای‌شان دریچه مکانیکی قلب تعبیه شده است باید درمان خوراکی ضدانعقادی خودشان را تنظیم کنند و این را به عنوان روی‌کرد استاندارد درمانی این‌دست از بیماران توصیه می‌کنیم.»

بیمارانی که چنین دریچه‌هایی در قلب‌شان دارند باید از رقیق‌کننده‌های خون (مثل وارفارین) استفاده کنند تا از لخته‌های خونی که ممکن است به سکته مغزی بی‌انجامد، جلوگیری کنند.

مطالعه شامل 600 نفر با دریچه‌های قلب مکانیکی بود که یاد گرفته بودند چه‌طور رقیق‌کننده‌های خودشان را مدیریت کنند.

این بیماران با گروه کنترل شامل 3000 بیمار که از روش استاندارد استفاده می‌کردند، مقایسه شدند.

یک سال پس از عمل دریچه قلب، هر دو گروه به یک اندازه در خطر خونریزی شدید و ترومبوآمبولی (بسته شدن رگ‌ها توسط لخته) بودند.

اما پس از پنج سال، شانس مرگ بر اثر تمامی عوامل در افراد گروه خودپایش‌گر نسبت به گروه دیگر کمتر بود.

مطالعه در روز 10 نوامبر در سالنامه جراحی قفسه‌سینه منتشر شد.