56549
 خانم های باردار از چه رو شهایی برای مراقبت از دندان هایشان باید کم بگیرند و درد ناشی از دندان هایشان را کاهش دهند سلامت دهان و دندان در بارداری در گرو چه کارهایی است

 دکتر عبدالحمید ظفرمند دندان پزشک در خصوص مراقبت از دندان‌ها در طی دوران بارداری  گفت: در این مدت به توصیه اغلب پزشکان مصرف مواد قندی نیز افزایش می‌یابد در نتیجه این عوامل، زمینه‌ای برای بروز پوسیدگی‌ها در دوران بارداری است. لذا نوع و نحوه مصرف مواد قندی باید به نحوی در این دوره تنظیم شود که اثرات مخرب وارد شده به دندان و وضعیت لثه را به حداقل برساند.
این دندان‌پزشک تصریح کرد: به دلیل تغییرات هورمونی در دوران بارداری لثه‌ها حساس می‌شوند همچنین ممکن است برجستگی یا تورم در قسمتی از بافت لثه خصوصاً از ماه سوم بارداری به بعد ایجاد می‌شود.
وی افزود: حساسیت لثه ممکن است موجب شود تا خانم باردار به خوبی از مسواک یا نخ دندان استفاده نکند که در نتیجه پلاک میکروبی که عامل پوسیدگی است روی دندان‌ها باقی می‌ماند.
ظفرمند خاطرنشان کرد: مراجعه به پزشک به منظور کنترل وضعیت سلامت دندان‌ها بسیار ضروری است و درمان‌های ساده مثل جرم‌گیری و ترمیم بدون هیچ عارضه‌ای برای مادر و جنین در طی دوران بارداری قابل انجام است.
باشگاه خبرنگاران جوان
اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.