5692e0e48a1ab

رنگ کردن مو تاثیرات مخربی روی سلامت مو می تواند بگذارد و باعث وارد شدن آسیب به ریشه و ساقه آن ها می شود برای رفع این آسیب ها بهتر است از برخی روش های موثر در خانه بهره بگیرید با ما در ادامه مطلب همراه باشید

 فقط در 15-10 دقیقه با موهای سفید خداحافظی کنید؛ محصولی بی‌نظیر و استثنایی برای بازگرداندن موهای مشکی! بهترین محصول در زمینه رفع سفیدی مو. دیگر نگران موهای سفید و چهره پیر خود نباشید. نیازی به هزینه‌های گزاف و صرف وقت زیاد ندارید. با طرز استفاده بسیار آسان که شما را شگفت‌زده خواهد کرد. این محصول یکی از بهترین محصولات مراقبتی موی سر است که دارای پایه گیاهی بوده و نه تنها ضرری برای موهای شما ندارد بلکه مفید نیز است. کافیست در حین دوش گرفتن به مدت 5 تا 7 دقیقه موی سر را با شامپو کاملا ماساژ داده و سپس مثل شامپوهای معمولی دیگر آبکشی کنید.

اگرچه سهولت در رنگ کردن موها آن هم به این شکل و با این سرعت و صرف هزینه کمتر در مقایسه با رنگ‌ مو برای زیبایی موها، مزیتی به حساب بیاید ولی نباید از این مساله غافل بود که شامپوهای رنگ مو نیز هم همچون خود رنگ موها بی‌عارضه نیستند.

دکتر مجتبی امیری، متخصص پوست و مو و زییایی در این باره گفت: «بارها درخصوص محدودیت استفاده از رنگ‌ موها به دلیل تاثیرات مخرب احتمالی آنها روی مو و پوست سر تاکید و توصیه شده که تعداد دفعات رنگ کردن مو به حداقل برسد و تا جایی که امکان دارد رنگ مو در تماس با سطح پوست نباشد.»

وی در ادامه افزود: «ترکیبات موجود در رنگ موهای دائمی می‌تواند با عوارضی کوتاه‌مدت مثل حساسیت‌های پوستی و همچنین عوارض بلندمدت همراه باشد.»

امیری با اشاره به اینکه درحال حاضر شامپوهای مو طرفداران خاص خود را دارد غافل از اینکه عارضه این محصولات زیاد است، گفت:‌ «علاوه بر افرادی که می‌خواهند سفیدی موهایشان را بپوشانند، اغلب خانم‌هایی هم که تمایل زیادی به رنگ‌های فانتزی مو دارند، برای حفظ رنگ موها دیده می‌شود هفته‌ای یکبار از شامپوی رنگ مو استفاده می‌کنند، درحالی که حین استحمام، به دلیل اینکه عروق خونی پوست گشاد می‌شود، جذب مواد بیشتر بوده و مستقیما با سطح پوست در تماس است که می‌تواند با عوارض نامطلوبی همراه باشد.»

عضو هیات‌ علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌ا… درنهایت با هشدار بر اینکه استفاده از این شامپوها باید به حداقل ممکن برسد، گفت: «این قبیل شامپوها حاوی موادى هستند که در استفاده مکرر برای بدن ضرر دارند.»