5692eae7a676b

محققان بر روی روش آی وی اف برای باردارشدن خانم ها تغییراتی ایجاد کده اند و به نتایج جالب و مفیدی دست یافته اند تا بتوانند زوجین صاحب نوزادانی سالم شوند

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

مطالعه کوچک و جدیدی بیان می‌کند، رویان‌هایی با آمیزه‌ای از کروموزوم‌های نرمال و غیر نرمال که به روش باروری آزمایشگاهی (IVF) کاشته شده‌اند، ممکن است به نوزادهایی سالم تبدیل شوند.

 محققان ایتالیایی، رویان‌های «موزاییک» را طی فرآیند IVF به 18 زن انتقال دادند. رویان موزایک، رویانی است که تعداد یا آرایش کروموزوم‌ها در برخی سلول‌های آن بی‌قاعده است. به گزارش محققان، تمام شش حاملگی‌ای که به دنبال آن اتفاق افتاد، به نوزادهایی با کروموزم‌های نرمال منتهی شد.

به گفته متخصصان باروری، در ایالات متحده، رویان‌های موزایک که با نوع خاصی از بیوپسی در طول فرآیند IVF تشخیص داده می‌شوند را معمولاً برای انتقال انتخاب نمی‌کنند چراکه این رویان‌ها احتمال دارد به نوزادانی با اختلالات ژنتیکی بدل شوند.

دکتر رونالد فاینبرگ، متخصص غدد تولیدمثلی و متخصص باروری، گفت: «محققان ایتالیایی توانستند چند حاملگی نرمال را ایجاد کنند. اگرچه اکثر مایی که در این زمینه مشغول فعالیت هستیم، برای استفاده از چنین رویان‌هایی اشتیاق نداریم.»

مطالعه در روز 19 نوامبر در ژورنال پزشکی انگلیس نو منتشر شد.

دانشمندان مطمئن نیستند که رویان‌های موزاییک چه‌قدر شایع‌اند اما این را پذیرفته‌اند که شیوع موزاییسیسم با افزایش سن مادر بیشتر می‌شود. بین 10 تا 20 درصد تخمک‌های یک زن ممکن است در اواسط دهه سوم زندگی او از نظر کروموزومی غیر عادی باشند. به گفته فاینبرگ، این نسبت تا 40 سالگی به حدود 90 درصد می‌رسد.