Hrana-bogata-proteinima
اگر از رژیم غذایی پروتئینی برای کاهش وزن خود استفاده کنید می توانید بهترین نتیجه را کسب کنید می خواهیم مهمترین علل افزایش وزن را بشناسیم و در جهت رفع آن ها برآییم تا به اندام ایده آل خود برسیم

این نوع رژیم غذایی، گرسنگی را برای مدت بیشتری برطرف می‌کند و درنتیجه میل به خوردن غذا کاهش پیدا کرده و وزن‌تان پایین می‌آید.
اگر کالرى دریافتى‌تان افزایش پیدا کند یا تمرینات ورزشى‌تان کم کنید، هیچ جاى تعجب نیست که دچار اضافه وزن شوید. اما اگر رژیم غذایی و فعالیت‌هاى ورزشى‌تان مانند گذشته است و اضافه وزن پیدا کرده‌اید، مشکل جاى دیگرى است. علل احتمالى اضافه وزن شما مى‌تواند موارد زیر باشد:

بى‌خوابى
اگر دچار بى‌خوابى‌هاى شبانه شده‌اید یا مجبور هستید تا دیر وقت بیدار بمانید، اولا ممکن است بیشتر به خوردن میان‌وعده‌های ناسالم تمایل پیدا کنید، دوم اینکه بى‌خوابى باعث تغییرات هورمونى و درنتیجه افزایش اشتهاى شما مى‌شود، بنابراین ممکن است حتى پس از صرف غذا، هنوز هم احساس سیرى نکنید.

استرس
هورمون کورتیزول، باعث افزایش اشتها مى‌شود. درنتیجه زمانى که دچار استرس مى‌شوید، تمایل بدن نسبت به غذاهاى پرکالرى نیز افزایش پیدا مى‌کند.

مصرف داروها
یکى از اثرات جانبى برخى از داروها، مانند قرص‌هاى ضدافسردگى، داروهاى ضدالتهاب غیراستروییدى، داروهاى روان درمانى، قرص‌هاى ضدتشنج، میگرن، فشار خون بالا، دیابت و قرص‌هاى ضدباردارى، اضافه وزن و چاقى است. اگر فکر مى‌کنید مصرف این داروها باعث چاقى شما شده است، از پزشکتان بخواهید تا در روش درمانى‌تان تغییر ایجاد کند، اما به هیچ وجه خودسرانه داروها را قطع یا کم نکنید. در برخى افراد، مصرف هر دارویى که منجر به بهبود شرایط بیماری مى‌شود، اضافه وزن را در او به دنبال دارد.

پرکارى تیرویید
اگر غده تیرویید، به اندازه کافى هورمون تولید نکند، سوخت و ساز بدنتان کاهش یافته و درنتیجه دچار اضافه وزن مى‌شوید.

یائسگى
اکثر زنان، در دوران یائسگى دچار اضافه وزن مى‌شوند. علاوه بر نقش هورمون‌ها، کاهش سوخت و ساز بدن، بر اثر افزایش سن، نیز از دلایل اصلى چاقى در دوران یائسگى هستند.

سندروم تخمدان پلى‌کیستیک
این مشکل، باعث تغییرات هورمونى در بدن شده و آن را نسبت به انسولین مقاوم مى‌کند، که همین امر باعث اضافه وزن مى‌گردد. در چنین شرایطى، معمولا چربى دور شکمى افزایش پیدا مى‌کند.

ترک سیگار
این کار یک تصمیم درست و عاقلانه است، اما بدون اینکه متوجه شوید، همراه با ترک سیگار، دچار اضافه وزن نیز مى‌شوید.