heart-650_650x400_41451386488

آیا می دانستید مشکلات روحی می توانند مستقیما روی قلب و عروق ما تاثیرگذار باشند و در ایجاد بیماری های مربوط به آن نقش داشته باشند بهتر است افسردگی و عدک تحرک خود را کناربگذارید تا به عوارض ناشی از آن ها دچار نشوید

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که ورزش کردن می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را در مبتلایان به افسردگی کاهش ‌دهد.

پزشکان آمریکایی مشاهده کردند که رگ آئورت در افراد افسرده که به لحاظ جسمی فعالیت ندارند سفت‌تر و ملتهب‌تر است این وضعیت نشان‌دهنده بیماری قلبی است اما در افراد افسرده‌ای که فعالیت جسمی دارند و ورزش می‌کنند التهاب و سفتی رگ آئورت کمتر شایع است.

دکتر «گریگ فونارو» یکی از متخصصان این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا گفت: افسردگی و عدم تحرک جسمی با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی مرتبط است. اگرچه در این مطالعه رابطه بین افسردگی و عملکرد سرخرگ مشاهده شده اما لازم است مطالعات دیگری را پیش از آنکه تاثیر ورزش کردن بر کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی در افراد افسرده تایید شود، انجام بدهیم.

در مطالعات پیشین بر ارتباط بین افسردگی و خطر فزآینده بیماری‌های قلبی و دیگر مشکلات جسمی تاکید شده بود. علاوه بر این، افسردگی نیز با پیامدهای نامطلوبی برای مبتلایان به بیماری‌های قلبی و دیگرعوارض جسمی همراه است.

به گزارش هلث‌دی نیوز، متخصصان آمریکایی تاکید کردند که حدود 20 درصد از افرادی که دچار سکته قلبی شده و به بیمارستان مراجعه می‌کنند، افسرده هستند و نیز مبتلایان به بیماری‌های قلبی نسبت به عموم مردم، سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.