74578865

اگر از مبتلاشدن به بیماری دیابت هراس دارید بهتر است در طول روز تحرک و فعالیت داشته باشید و حتی به مدت 5 دقیقه هم که شده سرپا بایستید و دائم نشستن را کنار بگذارید این امر در مبتلاشدن شما به دیابت بسیار تاثیرگذار است

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

افرادیکه زندگی ساکن و یکنواختی دارند در خطر بالایی برای ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند. پیاده روی برای 5 دقیقه در روز و یا ایستادن می تواند از ابتلا آنها به دیابت نوع دو بطور قابل توجهی پیشگیری کند.

دکتر فرهاد رجب پور صنعتی در سایت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت نوشت: توصیه می شود افرادیکه در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند 150 دقیقه در هفته فعالیت متوسط بدنی داشته باشند.

توصیه می شود افرادیکه برای مدت طولانی حالت نشسته دارند هر 30 دقیقه پس از نشستن 5 دقیقه بایستند و حرکت بدنی ملایم انجام دهند. این امر کمک می کند تا قند خون آنها کاهش یابد. این امر اهمیت فعالیت هرچند اندک برای افرادیکه سبک زندگی ساکن دارند، بازگو می کند.

در مطالعه ای 22 زن دارای اضافه وزن با نشستن طولانی (بیش از 5/7 ساعت) مورد بررسی قرار گرفتند. ایستادن به مدت 5 دقیقه پس از 30 دقیقه نشستن منجر به کاهش قند خون آنها به میزان 34 درصد شد. کاهش قند خون در افرادیکه به جای ایستادن 5 دقیقه پیاده روی داشتتند 37 درصد بود.

این امر کمک شایانی نه تنها به افرادیکه در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند می کند بلکه برای افراد دیابتی هم می تواند کمک کننده باشد. با توجه به تغییر سبک زندگی شهری و نوع زندگی کم تحرک که بر جامعه حکم فرما شده است می توان با انجام همین اقدامات ساده و ترویج آن به بهبود سلامت عمومی جامعه کمک شایانی نمود.