54566
این فصل،فصل انار است و این میوه به وفور یافت می شود می خواهیم رژیمی با استفاده از این میوه به شما پیشنهاد دهیم و برای تناسب اندام بیشتر با یک رژیم میوه ای مخصوص به فصلی که در آن هستید شما را همراه کنیم

حاج محمدخانی پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که بیماری خاصی ندارند و در شرایط ویژه ای مانند دوران بارداری و شیردهی نیستند، شرایط سنی (کمتر از 5 سال و افراد کهنسال) می‌توانند برای کاهش وزن از برخی رژیم‌ها مانند رژیم انگور و رژیم انار استفاده کنند.
وی ادامه داد: زمانی که فصل انگور است می‌توانند رژیم انگور بگیرند، یعنی صبحانه به جای هر غذایی یک کیلو تا یک کیلو و دویست گرم انگور مصرف کنند و تا ظهر هم هیچ چیز دیگری مصرف نکنند، یا به مدت 5 روز رژیم سیب بگیرند، البته حتماً تأکید می‌شود که افراد سابقه بیماری خاصی نداشته باشند و دچار ضعف و بی‌حالی زیاد نباشند، بدین صورت که به جای هر غذایی سیب بخورند، عصرها کمی سوپ جو که حاوی سبزیجات باشد، میل کنند که می‌تواند مؤثر باشد.
حاج محمدخانی در پایان گفت: کسانی که می‌تواند رژیم انار بگیرند به مدت پنج شب بین 4 الی 5 عدد انار را با پیله کامل مصرف کنند. البته استفاده از انار به موقع و در فصل خودش می‌تواند بیشتر مؤثر واقع شود.در ضمن این رژیم به افرادی که دچار درد معده هستند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و در کنار رژیم توجه به ورزش هم بسیار ضروری می‌باشد.
باشگاه خبرنگاران جوان