image_13940703954170

آیا  کلم می تواند جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز باشد و خواص و مواد معدنی موجود در آن را داشته باشد این نوع سبزیجات چه خواص مفیدی برای بدنمان بهمراه دارند آیا کلم می تواند جایگزین خوبی برای گوشت باشد

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

این روزها که حرف و سخن گیاه خواری بیشتر شده است، ما شاهد صف آرایی دو گروه مقابل یکدیگر هستیم. گروهی مشتاق گیاه خواری که آن را بهترین رژیم می دانند و گروهی که این سبک از زندگی را نمی پسندند و آن را منشأ مشکلات جسمانی بسیاری می دانند. همین مسأله باعث افزایش تعداد مطالعات شده است که روی این حوزه تمرکز کرده اند، حالا در یکی از آخرین  تحقیقات انجام شده دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که برخی گیاهان می توانند جایگزین خوبی برای گوشت ها باشند. آنها در این زمینه به کلم اشاره می کنند ویژگی های آن را مشابه با گوشت گاو می دانند، در واقع به شکل شگفت آوری کلم دقیقاً همان کاری را با بدن ما انجام می دهد که گوشت؛ البته نقطه برتری و تمایز کلم در چرب نبودن آن نهفته است. اگر می خواهید بدانید چرا می توان گوشت را حذف و کلم را به سبد غذایی افزود ادامه این گزارش را از دست ندهید، ما به شما از شباهت های تعجب برانگیز این دو ماده خوراکی می گوییم.

کاهش التهاب

در حال حاضر برای دانشمندان این امر مسجل شده است که کاهش التهاب های بدن یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری های مزمن هم چون: دیابت، مشکلات قلبی و گونه های مشخصی از برخی سرطان هاست. از آنجایی که کلم یکی از بهترین خوراکی ها با خاصیت ضد التهابی و سرشار از امگا 3 است می تواند تأثیر به سزایی در کاهش التهاب های بدن داشته باشد.

حافظ سلامت قلب

بدون اغراق کلم نگهبان قلب است. نتایج تحقیقات انجام شده حاکی از آن است افرادی که هر روز مقدار قابل توجهی کلم یا اسفناج مصرف می کنند نه تنها به مشکلانی از جمله افزایش کلسترول مبتلا نمی شوند بلکه از چربی های احتمالی که ممکن است اطراف قلب آنها را بگیرد نیز در امان هستند. جالب است که این مورد از خصوصیات منحصر به فرد کلم است؛ چون مصرف زیاد از حد گوشت خود به عاملی برای بیماری های قلبی بدل می شود.

تقویت سیستم ایمنی

کلم هم مانند بسیاری از گیاهان دیگری که برگ سبز تیره دارند سرشار از آنتی اکسیدان است. این آنتی اکسیدان ها به واسطه خارج کردن سموم از بدن و با جلوگیری از اکسیده شدن سلول ها توسط رادیکال ها موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند. این ویژگی می تواند در مواردی مانع از رشد برخی سلول های سرطانی شود.

مبنعی سرشار از فیبر

بدون تردید یکی از شروط بهره مندی از بدنی سالم مصرف به اندازه فیبرهاست، موردی که بسیاری از ما به آن توجه نمی کنیم. فیبرها نه تنها هضم غذا را برای ما آسان می کنند، بلکه وزن را کاهش می دهند و به دفع سموم بدنی کمک شایانی می کنند. بنابراین، اگر می خواهید بدن و قلبی سالم داشته باشید از کنار مواد غذایی فیبردار به سادگی نگذرید.

مغذی و انرژی بخش

تأثیر رژیم غذایی وابسته به خوراکی های فرآوری شده در محروم شدن بدن ما از مواد مغذی، انرژی بخش و سالم بوده است. این درحالی است که با افزودن مقداری کلم به برنامه روزانه می توان تا حد زیادی نیاز بدن به این مواد را بر طرف کرد. وجود مقادیر قابل توجهی ویتامین، مواد معدنی، آنتی اکسیدان و پروتئین در کلم می تواند به ما کمک کند تا کمبودهای جسمانی خود را برطرف کنیم.

در مجموع، اگر به فکر گیاه خواری هستید می توانید از جایگزین کردن کلم برگ و گوشت گاو شروع کنید، خوراکی سرشار از مواد مغذی که برخلاف گوشت زمینه ساز ابتلا به برخی بیماری نمی شود و در عین حال می تواند آن بخش از تأثیرات مثبت گوشت بر بدن را نیز داشته باشد.

منبع naturalnews

انتهای پیام