3656
از گیاه سیر برای درمان چه بیماری هایی می توانیم استفاده کنیم آیا می دانستید بهترین داروی خانگی برای درمان فشار خون بالا به شمارمی رود و چه خاصیت های درمانی ضد سرطانی با خود بهمراه دارد؟

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که سیر می‌تواند در مبارزه با بیماری‌هایی چون فشارخون بالا و سرطان کمک‌‌کننده باشد.

مدت‌های طولانی است که در سراسر جهان از سیر در رژیم غذایی سالم استفاده می‌شود. به احتمال زیاد هم بارها شنیده‌اید که سیر به عنوان یک درمان طبیعی در مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوآنزا نقش دارد و بهتر است در فصول سرد سال بیشتر آن را در برنامه غذایی خود بگنجانید. تا آنجا که با تکیه بر ننایج تحقیقات در سال 1858 ثابت شد که این گیاه کشنده باکتری و میکروب است. تحقیقات جدید نیز نشان می‌دهد که سیر می‌تواند در مبارزه با بیماری‌هایی چون فشارخون بالا و سرطان کمک‌کننده باشد.

سیر به عنوان یک درمان‌کننده طبیعی چگونه عمل می‌کند
به گزارش Besthealth، سیر، تقریبا عاری از بو است البته تا زمانی که شما آن را خرد نکرده یا فشار ندهید. زمانی که شما سیر را خرد می‌کنید یا به کمک یک چاقو، فشاری بر آن وارد می‌کنید، در سرعت خیره‌کننده‌ای ترکیب سولفورداری به نام آلیین تحت‌تاثیر آنزیمی در سیر به نام آلیناز قرار می‌گیرد و به آلیسین تبدیل می‌شود. آلیسین لقب قدرتمندترین آنتی‌اکسیدان را در جهان دارد و زمانی که آن را مصرف می‌کنید باعث خنثی کردن رادیکال‌های آزاد مضر در بدن می‌شود و این عمل آنتی‌اکسیدانی سریع توجیه هزار ساله شهرت سیر به عنوان یک شفادهنده فوق‌العاده است.
خردکردن سیر یا فشاردادن یک حبه از سیر تازه داخل غذا در طول پخت برای یکبار در هفته، به مقداری است که با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ همراه است اما واقعا برای اینکه این گیاه کاهنده فشارخون باشد، باید روزانه یک حبه تازه از آن مصرف شود.