659685

چگونه می توانیم از سرایت بیماری سرماخوردگی پیشگیری کنیم و اجازه ندهیم اطرافیانمان به آن دچار شوند چه کارهایی در این زمینه لازم است انجام دهیم چه مراقبت ها و رفتارهایی دراین باره باید در پیش یگیریم

گاهی اوقات سرماخوردگی باعث می شود که شما از کارهایتان عقب بمانید و یک یا دو روز نتوانید به مدرسه و یا محل کارتان بروید .

اما وقتی یکی از کسانی که در خانه شما زندگی می کند دچار سرماخوردگی می شود جلوگیری از سرایت آن به سایر افراد خیلی مشکل است . جلوگیری از انتشار ویروس سرماخوردگی بهترین راه برای جلوگیری از سرما خوردگی است بنابراین از دستورالعمل زیر پیروی کنید تا ویروس سرماخوردگی در خانه شما پخش نشود و شما دچار سرماخوردگی نشوید.
مرتبا” دستهای خود را بشویید . از فردی که سرما خورده است نیز خواهش کنید که مرتب و زود به زود دستهایش را بشوید.
مطمئن شوید که دستهایتان را خوب شسته اید . شستشوی دستها هر بار باید حداقل ۲۰ ثانیه طول بکشد.
سطوحی که مرتبا” توسط افراد خانواده مورد استفاده قرار می گیرند و لمس می شوند را ضد عفونی کنید . سرویس بهداشتی ، میزها ، اپن آشپزخانه ، دستگیره درب ، اسباب بازیها و کنترل راه دور تلویزیون از جمله وسایلی هستند که مرتبا” مورد استفاده قرار می گیرند و لمس می شوند بنابراین برای تمیز کردن آنها و سایر چیزهای دیگری که در خانه شما زیاد مورد استفاده قرار می گیرند از اسپری ضد عفونی کننده و یا دستمال مرطوب استفاده کنید.
همه دستمال کاغذیهای استفاده شده را بلافاصله بعد از استفاده دور بیندازید و اجازه ندهید که این دستمالهای آلوده روی میز جمع شوند و در طول شب آنجا باقی بمانند.
یک رژیم غذایی سالم و مفید داشته باشید ، خوردن غذای سالم باعث می شود که سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود و بتواند با این ویروس مبارزه کند.
هر روز حداقل ۸ لیوان آب بخورید تا بدنتان دچار کم آبی نشود.
فعال باشید و هر روز ورزش کنید.
منبع: