56973a58226c1.image

چه نوع تمرینات خانگی می توانند موجب کاهش استرس ما شوند و مانع افزایش اضطراب و نگرانی ما شوند و با انجام دادن آن ها به آرامش خواهیم رسید می خواهیم در این مطلب به شما تمرینی پنج گانه را پیشنهاد دهیم با ما در ادامه مطلب همراه باشید

می خواهم شما را با تمرینی آشنا کنم که به آن 5-5-5-5-5 می گویم. استفاده از این روش یکی از راه های مورد علاقه ام برای مقابله با غذا خوردن احساسی است. برای اینکه حواس خود را پرت و از  استرس نجات پیدا کنیم راه های فراوانی وجود دارد ( نه فقط غذا ).
وقتی یک مشکل فکرتان را به خود مشغول کرده یا در برابرش احساس ناتوانی می کنید. بسیار مهم است که به روش جدیدی حرکت و عمل کنید و برنامه ای بسیار دقیق داشته باشید. به خاطر داشته باشید که به درستی ذهن خود را منحرف کنید و 100 درصد حواستان را برای مدتی به فعالیتی جدید منعطف کنید.

تمرین 5-5-5-5-5

یک برگه بیرون بیاورید و یادداشت کنید:
5 نفر ( دوست، والدین و … ) وقتی حالتان گرفته است یا ناراحت هستید و یا به کمک احتیاج دارید می توانید با این افراد تماس بگیرید.

5 روش که آرام می شوید ( دوش آب گرم، چشمانتان را ببندید، پاهای خود را بالا ببرید، و غیره )

5 مکان که با رفتن به آنها آرام می شوید ( رخت خوابتان، اتاقی آرام و جایی که کسی مزاحمتان نشود، خارج از خانه و غیره )

5 چیز که می توانید به خود بگویید ( از پسش بر می آیم، همیشه اینطوری نمی ماند و … )

5 فعالیت که بتواند حواستان را پرت کند ( یک پازل را شروع کنید، یک فیلم تماشا کنید و … )

این لیست را کامل کنید و جایی قرار دهید که همیشه جلوی چشمتان باشد ( یخچال، کابینت و … ) هر زمان نشانه های بروز پرخوری احساسی را مشاهده کردید، یکی از این کارها را به مدت 5 دقیقه امتحان کنید.