569e5fcd2e2ff

مشکلات روانی ناشی از چه عواملی در بدن پدید می آیند و چه نوع باورهایی در این زمینه در میان افراد وجود دارد برخی از این باورها را در این مطلب برایتان آورده ایم در ادامه با ما همراه باشید و  انواع شایعات دراین زمینه را باور نکنید

مشکلات روانی در همه جای دنیا شایع و فراگیر است. اما مشکل این جا است: آدم‌ها سال‌ها صبر می‌کنند تا پیش روانپزشک یا روانشناس بروند و کمک بگیرند چون آن را نشانه ضعف می‌دانند.

 به نقل از سایت «هافینگتن پست»، این 5 نکته، باورهای غلطی است که خیلی از آدم‌ها نسبت به مشکلات روانی دارند:

1.    آدم‌ها یا مشکل جسمی دارند یا روانی: همانطور که ممکن است با وجود سلامت جسمی، یک کم زانو درد یا شکم درد بگیرید، گاهی ممکن است یک آدم سالم هم یکی دو مشکل روحی پیدا کند.

2.    مشکل روانی نشانه ضعف آدم است: آدم‌هایی که افسرده یا مضطرب هستند و یا از دیگر مشکلات روحی رنج می‌برند، لزوماً آدم‌های ضعیفی نیستند و این بیماری‌ها ربطی به داشتن روحیه قوی ندارد. قدرت روحی با سلامت روحی دو چیز جدا هستند.

3.    نمی‌توان جلوی مشکلات روانی را گرفت: قطعاً نمی‌شود جلوی همه‌شان را گرفت چون بعضی‌ها ژنتیک هستند یا به دنبال حادثه رخ می‌دهند اما با تغذیه سالم، خواب کافی و ورزش مداوم می‌توان حال خیلی بهتری پیدا کرد.

4.    آدم‌هایی که مشکل روانی دارند، خشن و خطرناک هستند: انجمن روانشناسی آمریکا می‌گوید، تنها 7.5 درصد جنایت‌ها مستقیماً ریشه در مشکلات روانی دارند. فقر، سوءمصرف مواد، بیکاری و نداشتن خانه از دلایل دیگری هستند که مردم دست به خشونت می‌زنند.

5.    مشکلات روانی ابدی هستند: بیماری مثل اسکیزوفرنی جایی نمی‌رود، اما اغلب مشکلات روحی قابل درمان هستند. بین 70 تا 90 درصد افرادی که به نوعی مشکل روحی گرفتار هستند، با ترکیب دارو و رفتاردرمانی بهبود می‌یابند.