cameron-diaz-nose-job
پس از غمل زیبایی بینی اکثر افرادی که آن را انجام داده اند پشیمان شده اند و نیاز به ترمیم بینی خود داشته اند می خواهیم مهمترین علت این امر را بدانیم و از متخصصین جراحی زیبایی بینی در این زمینه سوالاتی کرده ایم

سید جعفر لواسانی متخصص جراحی زیبایی در خصوص حوادث ناشی از عمل زیبایی بینی گفت: همواره درصد کمی از عوارض عادی هستند، به عبارت دیگر عارضه طبیعی عمل چیزی نیست که بتوان آن را به طبیب نسبت داد و به عنوان خطا تلقی می‌شود.
وی اظهار کرد: اعمال جراحی بینی توسط افراد با تجربه معمولا عارضه‌ای در پی ندارند اما به صورت علمی هر عمل جراحی زیبایی بینی حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد به ترمیم مجدد دارد.
لواسانی افزود: چون غضروف‌ها و حفرات بعد از عمل ممکن است دلخواه جراح یا بیمار نباشد و مجددا به عمل نیاز داشته باشد اما افراد تصور می‌کنند در وهله اول باید تمامی خواسته‌های جراح و مریض عملی شود.
لواسانی با اشاره به اینکه در اکثر بیمارستان‌های خصوصی و عمومی این روال برقرار است که چند اتاق عمل جراحی توسط یک متخصص بیهوشی اداره می‌شوند عنوان کرد: متخصصین بیهوشی هر کدام از بیماران را شخصا بیهوش می‌کنند و سپس ادامه کار را به تکنسین‌ها یا پرسنل دیگر واگذار می‌کند و به سراغ بیمار بعدی روند.
وی ادامه داد: در این فاصله ممکن است اتفاق ناگواری رخ دهد یا فرد بیمار به دلیل قصور تکنسین یا پرسنل همراه طبیب بیهوشی دچار مشکل شود که این را به متخصص بیهوشی نسبت می‌دهند.
باشگاه خبرنگاران جوان