hqdefault

می خواهیم آرامش را به خواب شما بازگردانیم بهترین روش برای تسکین یافتن هنگام خواب گوش دادن به صدای آب است پیشنهاد می کنیم برای خوابیدن سراغ موسیقی آب بروید و به آن گوش دهید تا استرستان کم شود

 این روزها تجربه یکی از عادی ترین و ساده ترین بخش های زندگی برای ما به رویایی دست نیافتنی بدل شده است، بخشی ساده اما مهم که شادابی و نشاط ما در طول روز به آن گره خورده است. صحبت از خوابی راحت و بدون دغدغه است که نه تنها خستگی های جسمی را از تن ما خارج می کند بلکه آرامش روانی هم همراه خود می آورد. به نظر شما چه طور می توان یک خواب خوب را تجربه کرد؟ راهکار شما برای جدا شدن چند ساعته از این دنیا چیست؟

 کتاب خواندن، پیاده روی، آب یا دم نوش های گیاهی خوردن، نگاه کردن به ستاره های آسمان، فیلم دیدن و بسیاری موارد دیگر از رایج ترین شیوه های مورد استفاده افراد کم یا بی خواب است، شیوه هایی که گرچه گاهی جواب می دهند ولی اثر بخشی همیشگی ندارند. به همین خاطر می خواهیم از یک راهکار جدید و کارآمد با شما صحبت کنیم، گوش کردن به صدای آب.کمتر کسی است که نشستن کنار دریا، گوش کردن به صدای امواج و آرامش پس از آن را تجربه نکرده باشد، تجربه ای شیرین و لذت بخش که می تواند به هنگام خواب هم برای ما تکرار شود.

شاید تعجب بکنید ولی صدای رعد و برق های خفیف و طوفان های ملایم هم می تواند اثری کاملاً مشابه داشته باشد، به همین علت بر خلاف آنچه ما تصور می کنیم اغلب افراد در شب های بارانی خوابی راحت تر و آرام تر دارند. در واقع، شنیدن صدای بارانی که به زمین و پنجره می خورد مانند یک خواب آور قوی آرامش را به ما هدیه می کند. این پدیده از آنجا ناشی می شود که مغز به هنگام دریافت صدای آب به صورت ناخودآگاه احساس امنیت و دوری از تهدید دارد. به طور خلاصه صدای آب این پیغام را به مغز می دهد که «نگران نباش»، «نگران نباش» و باز هم «نگران نباش».

بر اساس آنچه متخصصان مغز و اعصاب می گویند: افراد کم خواب، بد خواب و حتی بی خواب اگر شب ها با نوای آرامش بخش و روح نواز صدای آب را کنار خود داشته باشند قطعاً تغییری قابل توجه در خوابشان احساس می کنند.  علاوه بر این بهتر است زنگ هشدار تلفن های خود را عوض کنید و با صدای آب از خواب بلند شوید. کافی است مدت کوتاهی عادت های خواب خود را کنار بگذارید و این شیوه را امتحان کنید، بدون شک از تجربه آنچه گفته شد پشیمان نخواهید شد.

منبع transitstory

انتهای پیام