23526
اگر می خواهید ابرویی پرپشت و زیبا داشته باشید بهتر است از نکات مهم برای مراقبت از آن ها پیروی کنید به چه علت هایی ابروها کم پشت می شوند و چگونه می توان این عارضه را برطرف کرد توصیه های آرایشگران حرفه ای در این رمینه چیست؟

دکتر رسایی متخصص پوست، مو و زیبایی  گفت: ریزش ابروها علت‌های متفاوتی دارد که به اشکال مختلفی بروز می‌کند. نوعی از ریزش ابروها به صورت سکه‌ای و یا منطقه‌ای است که این نوع ریزش ممکن است هر قسمتی از بدن از جمله سر، ریش و ابرو را دچار مشکل کند.
وی ادامه داد: ریزش سکه‌ای ابرو معمولاً علت خاصی ندارد و گاه ممکن است این ریزش ژنتیکی باشد یا به دنبال استرس شدید و حساسیت ایجاد شود در این نوع ریزش، ابروها به صورت تکه تکه می‌ریزند. برای درمان این نوع ریزش حتماً با یک متخصص پوست و مو صحبت شود تا در صورت تشخیص؛ داروهای موضعی و تزریق آمپول‌های کورتن تجویز گردد.
دکتر رسایی با بیان اینکه کم‌کاری تیروئید از علل دیگر ریزش ابرو است، تصریح کرد: داروهای شیمیایی نیز می‌توانند در ریزش ابروها و موی سر تأثیر داشته باشند ولی این علت شایع نیست و بسیار کم اتفاق می‌افتد. در زنان اپیلاسیون‌های مکرر به تدریج به ریشه مو آسیب می‌زند و سبب ریزش ابرو می‌شود همچنین استفاده از کرم‌های ضدآفتاب و دیگر کرم‌ها بر روی پوست به دلیل وجود چربی موجب تضعیف ریشه موی ابروها می‌شود و برای درمان این نوع ریزش باید از داروهای موضعی کورتن استفاده کرد که به صورت کرم‌های مالیدنی یا تزریق در پوست به کار می‌روند.
وی بیان کرد: همان طور که چرب شدن بیش از حد سر سبب ریزش موی سر خواهد شد چربی بیش از حد ریزش ابروها را نیز در پی دارد بنابراین از تماس کرم‌های دارای چربی بر روی ابروها باید جلوگیری کرد.
این متخصص پوست و مو در پایان خاطرنشان کرد: به مرور با بالا رفتن سن، کمبود آهن و مشکلات تغذیه‌ای مانند کمبود ویتامین‌ها و عدم مصرف غذاهای دارای پروتئین سبب ریزش ابروها می‌‌شود. در واقع سرعت رشد مو ژنتیکی است و تنها از طریق رژیم غذایی مناسب می‌توان مقداری سرعت رشد آن را بهبود بخشید.
باشگاه خبرنگاران جوان