DiscAnatomy_labeled
چگونه می توان مشکل دیسک کمر را بدون اعمال جراحی درمان کرد و روش های درمانی مناسب برای این عارضه کدامند چگونه می توان این عارضه شایع را از بین برد و روشهای پیشگیری از مبتلاشدن به آن کدامند؟

رضا سلمان روغنی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و دبیر علمی نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز در نشست خبری این کنگره افزود: در ایران سالیانه حدود 400 هزار نفر دچار سکته مغزی می‌شوند که 2.3 درصد این افراد دچار معلولیت می‌شوند و به خدمات توانبخشی احتیاج پیدا می‌کنند.
وی گفت: بیش از 95 درصد از بیماری‌های کمر را می‌توان بدون جراحی و با استفاده از روش‌های درمانی دارویی، فیزیکی و تزریقاتی درمان کرد.
وی افزود: طب فیزیکی به معنای بررسی، تشخیص و درمان اختلالات ساختار فیزیکی بدن است که معمولاً به صورت دردهای عضلانی خود را نشان می‌دهد. شعار کنگره امسال توانبخشی تلاش همگانی است.
سلمان روغنی در خصوص این کنگره عنوان کرد: نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز در تاریخ 14 الی 16 بهمن در هتل المپیک برگزار می‌شود. محورهای این کنگره شامل توانبخشی بیماری‌ها و آسیب‌های مغزی، نخاع و اعصاب، ستون فقرات و توانبخشی و اختلالات اسکلتی عضلانی است.
وی ادامه داد: کاربردهای سونوگرافی در طب فیزیکی بررسی و شروع اقدام عملی در ارتباط با قوانین توانبخشی سازمان جهانی بهداشت از دیگر مباحث اصلی این کنگره به حساب می‌آیند. تفاوت کنگره امسال با سال‌های گذشته در استفاده از همکاری و تعامل کلیه تیم توانبخشی است.
دبیر علمی نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز خاطرنشان کرد: در این کنگره تأکید زیادی بر تازه‌های روش‌های درمانی که منجر به کاهش درد در بیماران می‌شود، داریم.