food

بی تردید بزرگترین نعمت خدادادی به انسانها سلامتی است. نعمتی که وقتی آن را از دست می دهیم به ارزشش پی می بریم و تمام تلاشمان را به کار می بریم تا با صرف هزینه و وقت آن را دوباره بدست آوریم.
در این میان در ایجاد و برقراری سلامت مسلما تغذیه می تواند عامل مهمی باشد. بطوریکه می تواند هم نقش پیشگیری و هم درمان را ایفا نماید. هر چند که نقش پیشگیری آن بارزتر است. اصولا تغذیه انسان از زمان تشکیل نطفه شروع می شود و تا هنگام مرگ ادامه می یابد. که هر چه اصولی تر و بهتر باشد مسلما سلامتی و شادابی فرد بیشتر تضمین می شود تغذیه صحیح می تواند ابعاد مختلف فردی و اجتماعی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. مسلما فردی که نیازهای تغذیه اش به اندازه کافی تامین شده است می تواند در مراحل مختلف تحصیلی کار و ارتباطات اجتماعی موفق تر عمل کند و کلا فرد سالمی در جامعه باشد. و زندگی با کیفیت تری را تجربه کند. بسیاری از مشکلات فردی نظیر افت تحصیلی دانش آموزان، بدخلقی، کوتاهی قد کودکان، بی حوصلگی و حتی برخوردهای غلط اجتماعی از مشکلات تغذیه ای و فقر بعضی از مواد مغذی با روشهای غلط تغذیه ای ناشی می شود. در این  بخش ما سعی داریم تا مشکلات رایج تغذیه ای در کشورمان را بررسی کنیم و
راه حلهایی جهت برخورداری از یک روش تغذیه ای صحیح و مناسب در دورانهای مختلف زندگی جهت ایجاد و برقراری سلامت پیشنهاد نمائیم. امید که روزی فرا رسد که فرزندان این سرزمین از این مشکلات رنج نبرند و زندگی سرشار از سلامتی و بهروزی و شادابی را تجربه کنند.

این مطلب اختصاصی سایت دکتر سلام می باشد استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می باشد